search

Ubytování Český Krumlov

Dovolená Český Krumlov v soukromí

Českokrumlovsko patří k nejoblíbenějším prázdninovým destinacím a najdete ho v Jihočeském kraji. Dovolená Český Krumlov je zasazena do horských a podhorských lokalit. Šumava, Blanský les, Českokrumlovská vrchovina a Novohradské hory vybízejí k poznání stejně jako město Český Krumlov. Sportovní nadšenci ocení výšlapy na vrcholy Smrčinu, Kamenec a Kleť. Rozhledny, cyklistické a turistické trasy budou skvělými průvodci. Klíčovou řekou je Vltava a rájem letních i zimních radovánek Lipenská přehrada. Koupání, vodní sporty, bruslení i běžecké lyžování a ubytování u Českého Krumlova osloví všechny generace. Zároveň budete vzdálení pouze 30 minut od prozkoumání dalšího krásného města České Budějovice.

Český Krumlov

Historie „města umění“

Mnoho lidí o tomto městu říká, že patří k těm nejkrásnějším v Čechách. Jestli je to pravda nebo ne, to budete muset zjistit sami. V historickém centru se nachází přes 300 památkově chráněných objektů, které dohromady tvoří unikátní komplex měšťanských domů s jedinečnou architekturou. Mezi domy jsou romantické uličky a zákoutí. Druhý největší hradní a zámecký komplex v České republice zapsaný na seznamu památek UNESCO se pyšní i zámeckou zahradu založenou ve 2. polovině 16. století. Je dlouhá 700 metrů a nachází se v ní pitoreskní Kaskádová fontána, barokní letohrádek Belárie či známé otáčivé hlediště pro divadlo v otevřené krajině. Milovníky kultury potěší, že se kousek od řeky Vltavy nachází Egon Schiele Art Centrum, které nabízí mnoho krásných maleb od známého umělce. Český Krumlov svojí přezdívku „město umění“ potvrzuje i galerií International Art Gallery, 7 muzeí, 4 galeriemi, četnými obchůdky s uměleckými předměty, 5 hudebními festivaly či divadelním festivalem. Dovolená v Čechách je úžasná a nabídka ubytování Český Krumlov od NOVASOL vám zajistí komfortní odpočinek.

Kam vyrazit na Českokrumlovsku?

Většina turistů míří do Českého Krumlova, jehož památky jsou zapsány jako dědictví UNESCO. Krumlovský zámek se zahradou, magické uličky, renesanční a gotické domy berou dech. O romantickou náladu se postará protékající řeka Vltava. Za zmínku stojí cisterciácké kláštery ve Vyšším brodě a Zlaté Koruně, zříceniny hradů Vítkův Kámen a Dívčí Kámen jsou prima výletními místy. Poutní kostel v Kájově a gotický kostel v Dolním Dvořišti vynikají svými šperky. Dovolená v České republice je díky ubytování v České republice nyní dostupnější. Vydejte se do Žofínského pralesa u Pohorské Vsi, zdolejte s dětmi stezku v korunách stromů, překážky v lanových parcích a náročné cyklistické trasy. Pro ubytování u Českého Krumlova je samozřejmostí, že poblíž vždy najdete půjčovny lodí, raftů a výletních plaveb. Do grafitového dolu, který je 70 m pod zemí vás doveze důlní vláček. Dovolená Český Krumlov je prostě jedno velké dobrodružství!