search

Dovolená v Chomutově

Rekreační domy Chomutov v magickém kraji uhlí a rozhledů

Velké město pod horami, uprostřed nekonečných hnědouhelných dolů, a přece krásné, plné zajímavých míst k poznání – to všechno je okresní město Chomutov. Najdete ho na konci rozestavěné dálnice D7, která k němu míří z Loun a na jeho západním okraji se křižuje s rychlostní silnicí č. 13. Leží v nadmořské výšce 330 m n. m. v Ústeckém kraji a těsně sousedí s městem Jirkov. Žije v něm necelých 50 tisíc obyvatel a dělí se na dvě části Chomutov I a Chomutov II. S využitím našich rekreačních domů v České republice  neminete žádnou ze zdejších kulturních, přírodních nebo technických atrakcí.

Dovolená Chomutov a pozvánka na túry do hor

Severozápadně od Chomutova se táhne dlouhý a široký hřeben Krušných hor. Centrem turistiky tady je Hora sv. Kateřiny u hranic se SRN. Z rozhledny Hláska na Růžovém vrchu (729 m n. m.) uvidíte až na Milešovku. Další skvělá výhledová místa jsou rozhledna Strážiště na kopci stejného jména (541 m n. m.), rozhledna Málkov na Skřivánčím vrchu (461 m n. m.) a hradní věž hradu Hasištejn. Během dovolené v Chomutově byste si však neměli nechat ujít ani Bezručovo údolí se zaniklým hradem Hausberkem na říčce Chomutovce s Medvědím, Karlovým a Dolním vodopádem. Krajinu rozrytou rypadly v posledních letech stále více osvěžují umělé vodní plochy na místech bývalých dolů, jako je jezero Most.

Prázdninové domy Chomutov nedaleko velkého zoo

Vody je z jihovýchodní a jižní strany Chomutov opravdu dost. Nejznámější jsou přírodní plovárny Velký omický rybník a Kamencové jezero, na které navazuje největší zoo v ČR, rozsáhlý Podkrušnohorský zoopark Chomutov s eurosafari. Vedle něj navštivte i skanzen Stará Ves s replikou větrného mlýna a dalšími atrakcemi. Historie Chomutova je spjatá s uhlím, vždyť největší zdejší důl Jan Žižka fungoval až do roku 1992. I tak se z vašeho prázdninového domu v Chomutově vydejte ke sloupu Nejsvětější Trojice na nám. 1. máje, k baroknímu kostelu sv. Ignáce či k cennému raně gotickému kostelu sv. Kateřiny.