search

Dovolená v Chrudimi

Dovolená v Chrudimi

Rekreační domy Chrudim a půvab podhůří Železných hor

Tam, kde se širé roviny zvedají do malebných kopců, kde historie zanechala několik podivuhodných pomníků a kde na turisty čeká široká paleta aktivit, najdete okresní město Chrudim. Leží v nadmořské výšce 240 m n. m. na význačné železniční křižovatce zhruba 11 km od Heřmanova Městce v Pardubickém kraji. Žije zde přes 23 tisíc obyvatel a zahrnuje místní části Chrudim I - Vnitřní Město, Chrudim II - Nové Město, Chrudim III - Kateřinské Předměstí a Chrudim IV - Jánské Předměstí. Z našich rekreačních domů v České republice máte zelenou k objevování zdejší kultury, historie a přírody.

Dovolená Chrudim vás nadchne řadou atrakcí

Z jedné strany se Chrudimi dotýká Polabská rovina a na druhé, jižní, se zvedají kopce Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Její areál začíná už zámku Slatiňany, který zahrnuje známý hřebčín, Hipologické muzeum a nádherný zámecký park. Na něj přímo navazuje rozsáhlá oddychová zóna Chrudimského lesa, zahrnující romantický Kočičí hrádek, muzeum Švýcárna, Vrchlického návrší, rozhlednu Bára, lanový park Podhůra, Perný rybník, vyhlídkovou věž Na Chlumu a několik venkovních tělocvičen. Daleko odsud během dovolené v Chrudimi nebudete mít ani do oblasti pískovcových skal Škrovád, ke zřícenině hradu Rabštejnek, k pobřežnímu útesu křídového moře v Rabštejnské Lhotě, na hradiště Práčov nebo do skanzenu Babiččin dvoreček Licibořice. Nejvyšším bodem je tady kopec Hůra (392 m n. m.). K prozkoumání našich krásných Čech si můžete vybrat z ubytování v Čechách.

Vily s bazénem Chrudim jako start vašich toulek městem

Historie Chrudimi se začala psát s prvním přemyslovským hradištěm kolem roku 1000. K hlavním památkám města se řadí středověké opevnění s věžicemi, s baštou Prachárnou, s domem Na Puši u Širokých schodů a s hradební zdí zahrnující dvě fortny (Myší díra – Tmavá fortna a Pardubská fortna ve věži Ceregettiho domu). Na Resslově nám. stojí monumentální, trojlodní bazilikální gotický chrám kostel Nanebevzetí Panny Marie s románskými základy. V klášterním kostele sv. Josefa je muzeum barokních soch, na hřbitově U Kříže najdete kostel Povýšení svatého Kříže. Z vaší vily s bazénem u Chrudimi byste měli zavítat i na návštěvu do pěkného městského parku a na letní plovárnu.