search

Ubytování Domažlice

Rekreační domy Domažlice, pohoda v kraji Jana Koziny

Jan Sladký Kozina, vůdce chodského povstání na konci 17. století a oponent Wolfa Maxmiliána „Lomikara“ Lammingera, nadobro proslavil krásné okresní město Domažlice. Najdete je v nadmořské výšce 428 m n. m. asi 31 km od Klatov a 14 km od hraničního přechodu Folmava s Německem v Plzeňském kraji. Mají kolem 11 tisíc obyvatel a jejich součástí jsou kromě historického jádra také Bezděkovské předměstí, Dolejší předměstí, Havlovice, Hořejší předměstí a Týnské předměstí. Z našich rekreačních domů v Domažlicích můžete bez problémů objevovat všechna jeho romantická zákoutí i vyrazit do blízkých kopců. Dovolená v Čechách nabízí různé vyžití.

Dovolená Domažlice nabízí rozhledny i hrady

Hned za Domažlicemi se zvedají svahy Chráněné krajinné oblasti Český les, šplhající až zdejšího nejvyššího bodu Čerchova (1 042 m n. m.) s kamennou rozhlednou Kurzova věž. Domažlicko je ostatně rájem rozhleden, o čemž svědčí vyhlídková věž Tlumačov (513 m n. m.), vyhlídková věž Chrastavice, 50 m vysoký Koráb, Šibeniční vrch u Horšovského Týna či rozhledna Rýzmberk na zřícenině stejnojmenného hradu (665 m n. m.). K dalším zajímavým vrcholům Českého lesa patří skalisko Koňský kámen (753 m n. m.) a Starý Herštejn (775 m n. m.) s hradní zříceninou a nedalekou bývalou Křížovou hutí. Další výlety, které můžete podniknout když budete ubytováni v Domažlicích jsou do příhraniční Všerubské vrchoviny nebo do Švihovské vrchoviny, které vévodí slavný vodní hrad Švihov.

Chaty a chalupy Domažlice vás okouzlí všudypřítomnou historií

První zmínky o osadě v Domažlicích se datují už do 10. století, 14. 8. 1431 se tady udála významná husitská bitva u Domažlic a po Bílé hoře už tady vše směřovalo k legendární chodské revoltě. Tehdejší jiskřivou dobu pamatuje nádherný Chodský hrad s Muzeem Chodska, klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie nebo arciděkanský kostel Narození Panny Marie. Za vidění z vaší chaty (chalupy) v Domažlicích však stojí i novorenesanční radnice, známá Dolní brána na konci Mírového nám., Galerie Bratří Špillarů, Muzeum Jindřicha Jindřicha, modelová železniční show či Arboretum Domažlice. Velkou popularitu si získaly srpnové Chodské slavnosti. Určitě si užijete hezkou dovolenou v České republice!