search

Ubytování Havlíčkův Brod

Rekreační domy Havlíčkův Brod zvou k toulkám Vysočinou

Někdy se mu honosně přezdívá „metropole Vysočiny“, jiní říkají, že se kolem pěstují jenom brambory, ale v každém případě se jedná o turistický magnet na pomezí Čech a Moravy: vítejte v Havlíčkově Brodě. Leží v nadmořské výšce 422 m n. m. necelých 20 km od Humpolce (kde vede dálnice D1) v kraji Vysočina. Toto okresní město má přes 23 tisíc obyvatel a spadají pod něj i části Březinka, Jilemník, Klanečná, Květnov, Mírovka, Perknov, Poděbaby, Suchá, Svatý Kříž, Šmolovy, Herlify, Termesivy, Veselice a Zbožice. Městem protéká řeka Sázava a železniční tratě se z něj rozbíhají do 5 směrů. Díky našim rekreačním domům v Rychnově nad Kněžnou si zdejší přírodní i kulturní dědictví užijete skutečně dokonale.

Dovolená Havlíčkův Brod jako malovaná

Během dovolené v České republice se rozhodně nebudete nudit. Z „Havlobrodu“ to je zhruba 15 km do Ždírce nad Doubravou, kde se setkávají dvě význačné přírodní rezervace: Chráněná krajinná oblast Železné hory a Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy. Během dovolené v Havlíčkově Brodě tak můžete vyrazit na kopce jako Synkův kopec (639 m n. m .), Vestec (668 m n. m .) nebo Vápenice (628 m n. m .). Výhled do kraje poskytuje vyhlídková věž Ždírec nad Doubravou, rozhledna Rosička u Žďáru n. S., rozhledna Orlík či zeměměřická věž Melechov u Světlé n. S. Neměli byste si nechat ujít ani romantické údolí říčky Doubravy u Chotěboře, vlastivědné muzeum v zámku Dolní Krupá, rodný dům K. H. Borovského v Borové, kamenný most přes Borovský potok nebo hrad v Lipnici n. S.

Prázdninové domy Havlíčkův Brod a atrakce v okolí

Prapředkem města byl Smilův Brod (dle zakladatele Smila z Lichtenburka) ve 13. století. Německý Brod se jmenovalo až do roku 1945. Jeho největšími památkami jsou kostel Nanebevzetí Panny Marie, chrám sv. Vojtěcha, kostel Nejsvětější Trojice, kaple sv. Kříže, tři kříže na Kalvárii a jedno zastavení Křížové cesty, zbytky hradeb, Havlíčkův dům, kašna se sochou Tritona či Mariánský sloup. Z vašeho prázdninového domu v Havlíčkově Brodě doporučujeme navštívit také Muzeum Vysočiny a Galerii výtvarného umění.