search

Dovolená v Jablonci nad Nisou

Jablonec nad Nisou – úžasná dovolená v podhůří Jizerských hor

Proč ubytování Jablonec nad Nisou?

Pro všechny, co milují vír velkoměsta, čarovnou krásu přírody a pohyb na čerstvém vzduchu, je určena rodinná dovolená Jablonec nad Nisou. Statutární město Libereckého kraje se rozprostírá v údolí řeky Nisy a žije v něm asi 45 000 obyvatel. Snad každého napadne, že je věhlasné výrobou bižuterie a skla. Milovníci volnočasových aktivit ocení Maloskalsko a Jizerské hory. První písemná zmínka o Jablonci pochází z roku 1356. Je smutné, že bylo město zasaženo prcháním před nacisty a nuceným odsunem německého lidu po druhé světové válce. Původ názvu pochází zřejmě od slova jabloň. Nachází se zde četné památky historie z různých epoch a narodili se zde známé osobnosti, jako jsou spisovatel a básník Gustav Leutelt, politik a nacista Konrad Henlein anebo akrobatická lyžařka Nikola Sudová či biatlonistka Gabriela Koukalová. Ubytování České republiky od NOVASOL uhrane komfortem a moderním vybavením, ale především blízkostí kulturních, sportovních a přírodních drahokamů.

Přírodní zajímavosti a chalupy Jablonce nad Nisou?

I když je město vyspělé a nabízí spoustu moderních aktivit, jeho okolí nabízí pohled do nitra přírody. Všudypřítomná dech beroucí příroda je pastvou pro oči. Je skvělé, že se chaty Jablonce nad Nisou nacházejí přímo u zdroje všeho dění. Západně je Žitavská pánev a v okrsku Jablonecká kotlina. Ze všech světových stran jsou Jizerské hory, severně Tanvaldská vrchovina, východně Černostudnický hřbet a jižně Maršovická vrchovina. Autobusy vás dovezou až do Bedřichova, království běžeckého lyžování. Na Prosečském hřbetu se tyčí rozhledna Nad Prosečí. Co by kamenem dohodil je přírodní park Maloskalsko protkaný pískovcovými skalami a tokem Jizery. Romantická dovolená Česká republika pokračuje až k pomyslnému rozvodí Baltského a Severního moře. Vaše oči spatří i mocné geomorfologické útvary, Balvan s kotlem v ulici U Balvanů, Čertův kámen a skalisko s vyhlídkou Schnuppstein. Naprosto famózní je peřejnaté údolí Lužická Nisa v části Brandl s říčními hrnci. Kdysi uhlířská osada vás překvapí svými šperky. Nezapomeňte si při návštěvě zakoupit nádherou bižuterii.

Kam za památkami na dovolené v Jablonci nad Nisou?

Půvabné město vás překvapí mnohými historickými poklady. Dominantou a symbolem je bývalá fara, nejstarší budova. Leží naproti kostelu sv. Anny a na zahradě spatříte sousoší Getsemanské zahrady z roku 1829. Kroky turistů vedou k soše Panny Marie v naději, jež je patronkou těhotných žen a šťastných porodů. Nesmíme opominout Smrtící kříž z roku 1666 a Belveder, pozdně barokní stavbu s mansardovou střechou. Vrchol nad městem, Petřín, ohromí překrásným výhledem z rozhledny. Apartmány Jablonec nad Nisou uvítáte blízkostí evangelického kostela Dr. Farského, kostela Povýšení svatého kříže, městského divadla, staré a nové radnice, Háskovy vily anebo synagogy. Rozhodně navštivte Muzeum skla a bižuterie. Letní dovolená Jablonec nad Nisou přeje rekreaci na přehradě, návštěvě Vranova Pantheon a Muzea hraček. Vydejte se ke zřícenině hradu Frýdštejn a k přehradní nádrži Mšeno. Super tip je bobová dráha Janov nad Nisou či rozhledna Bramberk! Hurá za super zážitky pod taktovkou NOVASOL!