search

Dovolená v jižních Čechách

Chaty, chalupy a rekreační domy pro vaši báječnou dovolenou v jižních Čechách!

Jihočeská krajina je neuvěřitelně rozmanitá. Kromě proslulých rybníků kolem Třeboně, hlubokých listnatých i borových lesů a zasněných vesniček, zde najdete také typická selská stavení, romantické zámky (Hluboká nad Vltavou, Kratochvíle) a mohutné hrady (Nové Hrady nebo Jindřichův Hradec). A k jižním Čechám patří samozřejmě i drsnější krajina pohoří Šumava, Novohradké Hory nebo chráněná krajinná oblast Blanský les. Ubytování v Čechách v pronajaté chatě nebo chalupě je přitom ideální možností, jak strávit dovolenou a poznat jižní Čechy doslova se vším všudy.

Jižní Čechy - svět vody

Rekreační domy a ubytování v České republice

Jižní Čechy jsou díky svým rybníkům a jezerům rájem pro všechny milovníky koupání a rybaření. A nejlepším způsobem, jak objevovat jednotlivé jihočeské rybníky, je určitě kolo. Nádherná Biosférická rezervace Třeboňsko pod ochranou UNESCO je např. protkaná bohatou sítí cyklotras a naučných stezek. Rezervujte online naše rekreační domy v Čechách. Ty pochopitelně vedou i kolem našich největších rybníků Rožmberk, Svět, Bezdrev nebo Dehtář. Je možná zbytečné připomínat, že jižní Čechy jsou také eldorádem vodáků. Pronajměte si chatu nebo chalupu s lodí a vydejte se na Lužnici, Vltavu, Blanici nebo Otavu.

Památky v jižních Čechách

Mnoho historických jader měst je památkově chráněno jako např. města České Budějovice, Český Krumlov (světové kulturní dědictví UNESCO), Jindřichův Hradec, Třeboň, Slavonice, Prachatice a Tábor. Ubytování v Čechách je základ úžasné dovolené. Český Krumlov na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO je klenotem celého regionu a často bývá nazýván Benátkami na Vltavě. Pozornost si zaslouží také unikátní soubor selských staveb v jihočeské obci Holašovice. K nejnavštěvovanějším památkám v Jižních Čechách patří zámek Hluboká nad Vltavou či Červená Lhota, hrad Zvíkov a oba kláštery Vyšší Brod a Zlatá Koruna.

Jižní Čechy - i v zimě

Jižním Čechám sluší i bílá barva sněhu. Zasněžená krajina nabízí spoustu příležitostí pro pestrou zimní dovolenou. Hlavně je to Šumava se dvěma velkými lyžařskými areály na Zadově a v Lipně nad Vltavou, ale výborné lyžařské podmínky najdete i v menších zimních střediscích Nové Hutě, Horní Vltavice nebo Kašperské Hory. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Čechách. Čím dál více návštěvníků a zejména milovníků běžek láká i krajina kolem Jindřichova Hradce, Blanský les a celé Šumavské podhůří.