Ubytování v Čechách

Tipy na výlety, atrakce a další zajímavá místa pro vaši dovolenou v jižních Čechách

Kromě překrásné přírody se jižní Čechy mohou pyšnit také spoustou krásných památek, zajímavých míst a neobyčejných atrakcí. Rádi bychom vám alespoň krátce představili několik z nich a mohou sloužit také jako tipy na výlety pro vaši dovolenou na chatě, na chalupě nebo v pronajatém prázdninovém apartmánu v jižních Čechách! Zarezervujte si včas vaše ubytování v Čechách.

Jižní Čechy - památky a přírodní zajímavosti

Lázeňské město Třeboň (přírodní léčivý pramen s rašelinou a slatinou) je známé především díky mnoha rybníkům v okolí a folklórnímu festivalu. Vřele doporučujeme pěší naučnou stezku kolem rybníku Svět (12 km, 16 stanic) a cyklostezky v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Nádherný státní zámek Hluboká nad Vltavou postavený ve stylu anglické tudorské gotiky uchvátí snad každého návštěvníka. Vodní zámek Červená Lhota je pro změnu jednou z nejromantičtějších staveb a jeho kulisy často lákají filmové režiséry. Rodinná dovolená v Čechách je přímo nabitá skvělými zážitky. Největší rybník České republiky Rožmberk má rozlohu 489 ha a byl založen již v letech 1584-90. Na jeho vodní ploše lze dokonce pozorovat zakřivení zemského povrchu!

Jižní Čechy - aktivní dovolená

Dovolená a pobyt v České republice

Městské centrum jihočeské metropole České Budějovice vás okouzlí podloubím a známým náměstím s barokní Samsonovou kašnou, největší svého druhu v České republice. Koněspřežka z let 1825-1832 patří k jedinečným technickým památkám evropského významu, která možnila rychlou přepravu zboží a osob mezi Českými Budějovicemi a rakouským Lincem. Rezervujte online naše rekreační domy v Čechách. Sjíždění řeky Lužnice je zážitek pro celou rodinu, půjčovna člunů a lodí Tramp v Suchdolu nad Lužnicí vám poskytne za výhodný poplatek čluny, rafty a další vodácké vybavení. Bungee Jumping z nechvalně známého Žďákovského mostu nad přehradou Orlík (50 metrů nad hladinou vody!) nadchne všechny milovníky adrenalinových sportů. Ke kamenné rozhledně a observatoři na hoře Kleť (1.083 m) v chráněné krajinné oblasti Blanský les u Českého Krumlova se snadno dostanete sedačkovou lanovkou, ale na vrchol vede také několik značených turistických tras.

Jižní Čechy - UNESCO

Český Krumlov je po Praze druhým nejnavštěvovanějším místem u nás a jeho unikátní soubor renesančních staveb v čele s impozantním zámkem byl v roce 1992 zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Za pozornost určitě stojí renesanční radnice, dům Jakuba Krčína, bývalý pivovar nebo centrum světoznámého malíře Egona Schieleho. Dovolená v Čechách je nezapomenutelným zážitkem. V roce 1998 se na seznamu UNESO ocitla také pozoruhodná jihočeská vesnička Holašovice ukrývající perfektně zachovalou zástavbu 22 selských stavení (tzv. selské lidové baroko) ze 70 let 19. století.