Zajímavosti v jižních Čechách

3 půvabné oblasti pro Vaši

Rekreační domy a ubytování v České republice

Česká Kanada, Třeboňsko a okolí Vodňan patří k nejkrásnějším oblastem v jižních Čechách, a přitom je každý z těchto regionů úplně jiný! Hluboké lesy, typické jihočeské rybníky a sluncem zalité louky, to je báječná dovolená v Čechách v jižních Čechách s kvalitním ubytováním v pronajaté chatě nebo rekreačním apartmánu. NOVASOL pronajímá samozřejmě chaty, apartmány a rekreační domy i v dalších jihočeských regionech, např. na Písecku anebo v okolí krásného města Bechyně. A zde najdete naši kompletní nabídku ubytování v jižních Čechách!

Česká Kanada

U hranic s Rakouskem na pomezí Čech a Moravy se rozkládá zajímavé území, kterému se říká Česká Kanada. Dovolená v Čechách je nezapomenutelným zážitkem.

Mezi obcemi Strmilov, Nová Bystřice a Slavonice se totiž v nadmořské výšce kolem 700 metrů nad mořem nacházejí hluboké lesy, skály, řeky a rybníky (Komorník, Krvavý, Kačležský, Osika), a celé území se tak opravdu podobá kanadské krajině. Vydáte-li se na dovolenou do České Kanady, nezapomeňte navštívit romantickou zříceninu hradu Landštejn, Mírové náměstí v Nové Bystřici a samozřejmě půvabné renesanční domy ve Slavonicích.

Nejlépe ovšem Českou Kanadu poznáte na jízdním kole nebo pěšky, protože cyklostezky a turistické cesty zejména v přírodním parku Česká Kanada jsou kouzelné. A jako kvalitní ubytování v České Kanadě Vám můžeme vřele doporučit kompletně zařízený apartmán ve Strmilově!

Třeboňsko

Jedna z nejkrásnějších oblastí v jižních Čechách leží v okolí města Třeboň, přičemž nejcennější části tohoto území byly zařazeny do chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Mluví-li se o jihočeských rybnících, tak jejich největší množství se nachází právě kolem Třeboně, Lomnice nad Lužnicí a Chlumu u Třeboně. Rekreační byty v Čechách Vás jistě okouzlí.

Vyhlášené cyklostezky vedou např. kolem rybníků Rožmberk, Dvořiště, Svět nebo Holná. A zdejší část řeky Lužnice (Majdalena, Tušť) je proslulou vodáckou oblastí. Hledáte-li kvalitní ubytování v srdci jižních Čech, není nic jednoduššího než si pronajmout hezký rekreační dům v Dráchově přímo u řeky Lužnice anebo pěkný apartmán na usedlosti v Šalmanovicích.

  • Vydejte se s námi na dovolenou do samého centra jižních Čech, do Třeboňska!

Vodňany a okolí

Krásnou dovolenou v jižních Čechách můžete strávit také na Vodňansku! Vodňany a jejich okolí se rovněž proslavili svou rybníkařskou tradicí (Dřemlínský rybník, Švarcemberský rybník, Strpský rybník). A o Vodňansku se také již dlouhá léta zpívá (Kdyby byl Bavorov, Už se ten Tálinský rybník nahání...)! Rodinná dovolená v Čechách je přímo nabitá skvělými zážitky.

Prohlédněte si naše rekreační chaty a apartmány na Vodňansku a můžete se těšit na opravdu báječnou dovolenou v jižních Čechách. Kromě vodňanských rybníků a řeky Blanice stojí určitě za návštěvu také překrásný renesanční zámek Kratochvíle anebo zřícenina hradu Helfenburk, který původně také nechali vystavět Rožmberkové.