search

Ubytování a dovolená v Kolíně

Rekreační domy Kolín stojí v pěkné rovině

Užijte si spoustu skvělých zážitků během dovolené v České republice. Někdo by možná na prvním místě jmenoval průmysl, ve skutečnosti je však Kolín krásným historickým městem s řadou nečekaných přírodních skvostů v okolí. Toto význačné okresní město se nachází na řece Labi v nadmořské výšce 220 m n. m. v kraji Středočeském asi 50 km od okrajů Prahy. Žije v něm k 32 tisícům obyvatel a zahrnuje místní části Kolín I, Pražské Předměstí, Kouřimské Předměstí, Kutnohorské Předměstí, Zálabí, Štítarské předměstí (tzv. Vejfuk), Šťáralka, Sendražice, Štítary a Zibohlavy. Okolo města prochází významná silnice z Mladé Boleslavi a z Nymburka do Čáslavi a do Havlíčova Brodu, hned vedle historického města se rozkládá velké železniční nádraží. Díky našim rekreačním domům v Kolíně si užijete všech zdejších atrakcí.

Dovolená Kolín a tipy na výlety do okolí

„Kolíne, Kolíne, stojíš v pěkné rovině“, zpívá se v lidové písničce a skutečnost není moc odlišná. O kopcích se v Polabí opravdu nedá mluvit, vždyť např. Homole nad Býchory má jen 279 m n. m. To však neznamená, že se tady nemůžete pokochat pěknými výhledy, vždyť jenom v Kolíně jsou k dispozici rozhledna Zálabská bašta (Práchovna) a výhled z kolínské vodárny, u blízké Kutné Hory se vypíná Havířská bouda na pahorku Kaňk (353 m n. m.), u vísky Suchdol s tyčí rozhledna Studená a vyhlídkovou věž postavili též u obce Cerhenice. Hojné turistické stezky a především cyklotrasy umožňují poznat vegetačně bohaté břehy Labe. Během dovolené v Kolíně zavítejte i na hradiště Svatovík, na slavníkovské hradiště v Libici nad Cidlinou, do minizoo ve Starém Kolíně, k plavebnímu kanálu Šífovka a s dětmi se projeďte Kolínskou řepařskou drážkou. Dovolená v Čechách má hodně co nabídnout.

Rekreační byty Kolín a dechová hudba

O významu Kolína svědčí, že zde stojí gotická katedrála sv. Bartoloměje. Město je vyhlášeno památkovou rezervací a zahrnuje i takové magnety jako částečně dochované hradby, barokní kostel sv. Víta či druhý nejstarší a druhý největší židovský hřbitov v Čechách. Z rekreačního bytu v Kolíně budete mít blízko do regionálního muzea, do akvaparku Vodní svět Kolín i na pravidelný červnový festival dechové hudby Kmochův Kolín.

Přírodními zajímavostmi prošpikovaná lokalita se nedá zahanbit ani historickými klenoty. Kroky turistů vedou k zřícenině Helfenburg, jež se tyčí na pískovcové skále. Zřícenina Chudý hrádek pochází ze 14. století, i když už není dávno kompletní, stále přitahuje. Na čedičovém vrchu stojí zřícenina z 15. století, Starý Bernštejn. Oblast se pyšní zachovalou německou lidovou architekturou, ale rovněž zříceninami hradů a hrady, jako jsou Bezděz, Houska, Čap, Helfenburk, Harasov, Hradsko, Jestřebí, Kokořínský zámek a Puský zámek. U České Lípy najdete romantický kaňon, Peklo. Tajemným dojmem na vás zapůsobí Čertovy hlavy u Želíz a pohodlí nabízí chaty v České republice. Tipem na výlet je hora Ralsko, nabízí senzační výhled. Nesmíme zapomenout ani na turistické stezky, cyklotrasy a horolezecké stěny. Dubské skály jich nabízejí více než 1220. Letní dovolená Kokořínsko – Máchův kraj je prostě nezapomenutelná. Relaxace na Máchově jezeře, vodní sporty, diskotéky, houbaření, prohlídky hradů, zámků a pískovcových útvarů nemají konkurenci.