Aktivity a zajímavá místa v Krkonoších

Udělejte zastávku v Krkonoších a Jizerských horách

V Krkonoších na návštěvníky čeká celá řada pamětihodností a zajímavých míst. Abyste si mohli naplánovat rozmanitou dovolenou, uvádíme tu pro Vás některá důležitá a zajímavá místa. Užijte si dovolené při objevování tohoto regionu. Zapomeňte letos na lenošení na pláži a změřte své síly s Krkonošemi a Jizerskými horami. Nejenže si protáhnete své tělo, užijete si léčivých pramenů, koupání, wellness, poznáte přírodní klenoty a tajemství Krakonoše, ale hlavně načerpáte sílu v parádních horských chatách v Čechách. Krkonoše jsou považovány za nekorunované hory naší vlasti. Projdete KRNAP oceněný tímto titulem od roku 1963. Nadchnete se u Mumlavského vodopádu s dolními prohlubněmi. Prohlédnete si rozsáhlé Úpské rašeliniště. Dva ledovcové kotle, Sněžná jáma, svírají sníh až do května. Navštívíte i pevnost Stachelberg, největší komplex československého pohraničního opevnění.

Odevzdejte se pohodlí apartmánů

Dechberoucí výhled nabízí kamenná rozhledna Přední Žalý. Po Krkonoších se můžete pohybovat cyklobusy, na kole, pomocí lanovek, pěšky, s kočárkem nebo na lyžích, záleží, v jakém ročním období vyjíždíte! V únoru se můžete zúčastnit Jilemnické 50 a v březnu Snow Volleyballu Tour na sněhu. Zavítat můžete i do lázní, solných jeskyní, na přehrady, rybařit, vyzkoušet bobovou dráhu, navštívit divadlo anebo tenis s golfem. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Čechách. Handicapovaní lidé a maminky s kočárky si přijdou v Krkonoších na své. Existují zde bezbariérové trasy, koupaliště, bazény, dětská hřiště, cyklotrasy pro rodiny, lanové dráhy a zábavné parky pro všechny generace. Plně zde fungují bikeparky, naučné stezky a půjčovny. Určitě osloví hrad v Horní Branné, zámky v Jilemnici, Vrchlabí a četné zříceniny.

Zažijte maximální pohodlí v chatách Jizerských hor

Ve Frýdlantu ohromí historické srdce s hradbami, radnice, zámek i měšťanské domy. Nové síly naberete v lázních a poutním místě Hejnice. Město bižuterie, Jablonec na Nisou, osloví svými sklářskými a šperkařskými muzei. Novorenesanční radnice, hrázděné Valdštejnovy domky, Krajská vědecká knihovna uchvátí v Liberci. Největším lákadlem je Ještěd se svým televizním vysílačem, ale i ZOO, zábavní centrum Babylon a botanická zahrada. Zimní a letní radovánky, turistiku a relax si vychutnáte v Bedřichově. Na Severáku si báječně zalyžujete, kousek je rozhledna Slovanka. Tanvaldský Špičák zaujme lyžařskými atrakcemi a kamennou rozhlednou. Rozhodněte se pro horské chaty Jizerských hor a získáte dovolenou v Čechách, o jaké jste nikdy nesnili.

Příroda/kulturní pamětihodnosti

Dovolená v Česku, pobyt v České republice

V Harrachově se každoročně koná Krakonošův festival. Největší tradice byla založena v roce 1946 - setkání s Krakonošem. Jsou to slavnosti s hrami a atrakcemi pro celou rodinu. Vrcholem akce je příjezd Krakonoše a čerta. Festival se koná každý rok první sobotu v březnu. Horské chaty v Čechách jsou to pravé pro Vaši dovolenou. Pančavský vodopád mezi Rokytnicemi nad Jizerou a Špindlerovým Mlýnem je nejvyšší vodopád České republiky. (140 m). Jánské Lázně jsou oblíbenými lázněmi, ale i velmi rychle se rozvíjící středisko zimních sportů. V roce 2006 byla zde na Černé hoře uvedena do provozu osmisedačková kabinová lanovka tzv. „ČERNOHORSKÝ EXPRESS“. Krkonošské muzeum v Jilemnicích vystavuje historické kuchyňské náčiní, staré mapy aj. Liberec Vás překvapí nabídkou zajímavých divadelních představení. Broušení skla je tradičním řemeslem, které zde můžete stále obdivovat. Sklářská huť Novosad v Harrachově nabízí velmi zajímavé prohlídky.

Sportovní aktivity v Krkonoších a Jizerských horách

Nabídka pro aktivní dovolenou zahrnuje paragliding, mountainbiking, půjčovnu lodí na přehradě, rafting, lov a rybaření, plávání, tenis až po letní bobovou dráhu. Krkonoše mají turistické stezky pro všechny věkové kategorie. Můžete si užít sportovních aktivit nebo jen nekonečných výhledů na Čechy až do Polska. Prima dovolenou v rekreačním domě budete mít samozřejmě v Krkonoších i v zimě. Dovolená v Čechách je nezapomenutelným zážitkem. Půjčte si kolo a vydejte se - vybaveni kartou cyklostezek - po pamětihodnostech regionu. Návštěva zábavního komplexu Babylon v Liberci bude vítanou změnou. Půjčte si lyže nebo kompletní vybavení nebo vyzkoušejte snowboard. Informace o možnostech pro volný čas Vám poskytne naše informační kancelář ve Smržovce u Jablonce nad Nisou.