search

Ubytování v Kutné Hoře

Kutná Hora – dovolená ve víru památek UNESCO

Díky rekreačním domům od NOVASOL spatříte klenoty středočeského města a jeho okolí v tom nejlepším měřítku. Městská památková rezervace, zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO je proslulá těžbou stříbra. Ve středověku patřila půvabná oblast k nejdůležitějším, dnes zde žije asi 20 000 obyvatel. Název je odvozen od historie spojené s kutáním stříbrných rud a tavením stříbra. Rodinná dovolená Kutná Hora vás seznámí s mnoha pověstmi, památkami architektury, pravidelně konajícími se akcemi a festivaly, divukrásnou okolní přírodou i komfortním ubytováním Kutná Hora. Určitě jste věděli, že nádherný kostel je zasvěcen patronce horníků svaté Barboře. S výběrem dovolené v České republice vám rádi pomůžeme.

Důmyslná stavba je dech beroucí pamětihodností, jež je spojována s rodinou Parléřů. Kroky turistů vedou nejen k tomuto klíčovému drahokamu, ale rovněž do mincoven a galerií. Příjemné posezení zaručují útulné kavárny a stylové restaurace.

Kutná Hora

Kde jsou památky na dovolené v Kutné Hoře?

Historické jádro městské památkové rezervace je společně s kostelem sv. Barbory a kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci od roku 1995 zavedeno do seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi další dominanty patří Arciděkanství, Hrádek, České muzeum stříbra, hřbitovní kostel Nejsvětější Trojice a Jezuitská kolej. Při svých toulkách městem spatříte kamennou kašnu a dům, kapli Božího Těla, klášter řádu sv. Voršily a pestrou řádku kostelů z nejrůznějších období. Letní dovolená Kutná Hora je spojena i s návštěvou morového sloupu, Ruthardky, Sankturinovského domu, Trejvu a Vlašského dvora. Římskokatolický filiální kostel neboli chrám sv. Barbory se pyšní pětilodním zpracováním. Stavba může směle konkurovat evropským uznávaným klenotů architektury. Rezervujte si ubytování v Čechách od NOVASOL a nasávejte středověkou atmosféru dob dávno minulých na vlastní kůži.

Kostel sv. Barbary

Co dělat u apartmánů Kutná Hora?    

Divukrásné středočeské město je dějištěm nejrůznějších festivalů, jako jsou Královské stříbření Kutné Hory, recitační soutěž Ortenova Kutná Hora, folkový festival Kocábka, Mezinárodní bienále interpretační kytarové soutěže. Za zmínku stojí Velikonoce a pouť v Sedlci. Městská knihovna a Městské Tylovo divadlo a Kino Modrý Kříž patří k významným kulturním institucím. Velkou popularitu si získaly rovněž České muzeum stříbra s historickým dolem Osel, Hrádek, Kamenný dům a Tylův dům. Zaujme Muzeum Alchymie v Sankturinovském domě a Muzeum tabáku v refektáři cisterciáckého kláštera v Sedlci. Zimní dovolená Kutná Hora zapůsobí díky zimnímu stadionu a druhé nejdelší evropské bobové dráze. Celoročně je možné navštívit vodní park, kde si přijdou na své všechny generace výletníků. Apartmány Kutná Hora vám přiblíží i slavné rodáky, Karla Havlíčka Borovského, Rudolfa Jelínka, Jiřího Ortena, Gabrielu Preissovou a Josefa Kajetána Tyla.