search

Dovolená v Liberci

Liberec – dech beroucí dovolená na severu Čech

Proč dovolená v Liberci?

Pro všechny milovníky pobytů v přírodě, horské turistiky a poznání velkolepých památek architektury, je jako stvořená rodinná dovolená v Liberci. Město ležící na severu Čech je krajským městem Libereckého kraje. Bydlí v něm asi 103 tisíc lidí a je rovněž největší pátou metropolí země. Společně s Jabloncem nad Nisou a dalšími obcemi tvoří sídelní aglomeraci. Rekreační domy České republiky voní přírodou a perlami historie. Původ Liberce je pořád velkou neznámou a jeho symbolem je rubínová zeď se dvěma věžemi a cimbuřím, nad kterým je vyobrazen zlatý lev. Historie města sahá až do 13. století. Oblast je známá textilním průmyslem, soukenictvím a plátenstvím. Nelze opominout ani automobilový průmysl a známé jednokolejné neelektřinové tratě. Každého návštěvníka osloví pěší a cykloturistika, adrenalinové sporty, koupání v bazénech i přírodních koupalištích i sjezdové lyžování, hokej, bruslení a běžkování.

Kam za památkami na dovolené v Česku?

Po celé zemi se nacházejí šperky architektury. Není to jinak ani poblíž ubytování Liberce. Symboly města jsou liberecká radnice z roku 1893 a hotel i vysílač Ještědu. Klíčovou perlou je liberecký zámek pocházející z 16. století. Patří k cenným sakrálním stavbám a pyšní se dokonalým renesančním interiérem. Nejstaršími stavbami jsou Valdštejnské domky ve Větrné ulici. Zámecký kopec uhrane zříceninou Hamrštejn. Romantická dovolená Liberec je spojena s prohlídkou Šolcova domu, kde dnes sídlí CHK Jizerské hory. Mezi další klenoty patří Divadlo F. X. Šaldy, městské lázně, Appeltův dům, Neptunova kašna i Severočeské muzeum. Liberec vyniká četnými kostely, v nichž lze jmenovat kostel svatého Antonína Velikého, kostel Nalezení svatého kříže či kostel Božského Srdce Páně a bývalý klášter. K zaniklým pamětihodnostem řadíme starou synagogu vypálenou za Křišťálové noci nacisty či nejstarší krematorium v Čechách z roku 1916.

Co zábava a apartmány Liberec?

V Liberci a jeho okolí se nebudete nudit ani minutku. Rozhodně navštivte Divadlo F. X. Šaldy, festival loutkového divadla Mateřinka, multikino Cinestar, Krajskou vědeckou knihovnu, Oblastní galerii Liberec, Severočeské muzeum i Technické muzeum. Zábava na vás čeká v ZOO – nejstarší v Česku, botanické zahradě – opět nejstarší v Česku i IQLANDIA. Další rej oceníte v Centru Babylon, aquaparku i domu kultury. Letní dovolená Liberec vás zavede až na vrchol Ještědu a zimní dovolená Česká republika vás uhrane lyžováním a radovánkami na sněhu. Nesmíte opominout gastronomické, dětské, sportovní, kulturní a divadelní akce ani poznání lidových tradic a řemesel. S dětmi poznáte okolí Hrádku nad Nisou, muzeum kostek a lega i zábavu ve volnočasovém areálu EKOPark Liberec. Nenechte nic náhodě a rezervujte si chalupy Liberce od NOVASOL ještě dnes!