search

Dovolená v Litoměřicích

Rekreační dům Litoměřice, to jsou hory a historie v jednom

Rozsáhlé starobylé jádro s mnoha cennými památkami a nad ním panorama sopečných homolí, to je malebné okresní město Litoměřice. Rozkládá se v nadmořské výšce 136 m n. m. nad soutokem řeky Labe s Ohří asi 10 km od Lovosic v kraji Ústeckém. Má zhruba 24 tisíc obyvatel a dělí se na 4 místní části (Litoměřice-Město, Za nemocnicí či tzv. Dómský pahorek, Předměstí a Pokratice). Jsou součástí Chráněné krajinné oblasti České středohoří a zároveň výtečným východiskem k poznání řady historických lokalit v okolí. Z našich rekreačních domů v České republice budete mít kousek do krásné přírody i za rozmanitými krajovými atrakcemi.

Dovolená Litoměřice učaruje milovníkům přírody

Doslova na hranicích Litoměřic najdete dva pěkné vyhlídkové body. Prvním je mytický kopec Radobýl (399 m n. m.) s báječným pohledem na České středohoří, druhým je rozhledna Mostka na Mostné hoře (276 m n. m.). K dalším význačným vrcholům v okolí patří Lovoš (570 m n. m.), Plešivec (510 m n. m.) s unikátním kamenným mořem, Varhošť (638 m n. m.) s rozhlednou, Kalich (535 m n. m.) se zříceninou stejného jména a na první pohled nenápadné Sedlo (736 m n. m.). Povinným cílem během vaší dovolené v Litoměřicích by mělo být Žernosecké jezero u blízkých Píšťan s možností koupání a plaveb na lodičkách.

Apartmán Litoměřice a magnety v okolí

Město Litoměřice se pyšní dlouhou a zajímavou historií, z níž vyčnívá založení křížovnického kláštera (1257), založení litoměřické diecéze (1655) či pobyt a smrt K. H. Máchy (1836). K hlavním pamětihodnostem se řadí katedrála svatého Štěpána, velkolepé Mírové náměstí, renesanční radnice s vlastivědným muzeem, šlechtický dům Kalich s vyhlídkovou terasou, barokní kostel Všech svatých, biskupství na Dómském pahorku či empírové Městské divadlo K. H. Máchy. Z apartmánu v Litoměřicích se dobře dostanete i do Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, na Výstaviště Zahrada Čech nebo do litoměřického podzemí. K dalším výletním cílům v okolí patří Terezín, zámek Ploskovice a památka na podzemní továrnu Richard.