search

Dovolená v Náchodě

Rekreační domy Náchod a odpočinek mezi horami

Česko-polské pomezí, hory i roviny s rozsáhlými vodními plochami a mimořádně hodnotné historické památky rámují Náchod, okresní město uprostřed cesty mezi Krkonošemi a Orlickými horami. Náchod se rozkládá v Královéhradeckém kraji v nadmořské výšce 347 m n. m. na hlavní silnici E67 do Polska. Žije v něm přes 20 tisíc obyvatel a spadají po něj i části Babí, Běloves, Bražec, Dobrošov, Jizbice, Lipí, Malé Poříčí, Pavlišov a Staré Město n. M. Městem teče Metuje a vlaky tudy uhánějí z Hradce Králové do Meziměstí. S využitím rekreačních domů v České republice vás čekají skvělé zážitky, kultura a příroda.

Dovolená Náchod, možnost poznání a jiných aktivit

Necelých 10 km severně od Náchoda začíná za Hronovem (kde se narodil slavný spisovatel A. Jirásek) Chráněná krajinná oblast Broumovsko, jihovýchodně za Novým Hrádkem se táhne Chráněná krajinná oblast Orlické hory. Přímo nad Náchodem se můžete krásným okolím pokochat z vyhlídkové věže na turistické Jiráskově chatě ve výšce 620 m n. m. Jenom kousek od ní se nachází rozsáhlý areál pevnosti Dobrošov. Výtečné výhledy nabízejí i rozhledna Sendraž na vrchu Varta (618 m n. m.) a rozhledna Na Signálu na kopci stejného jména (501 m n. m.). Rozhledna Žernov patří k chloubám Babiččina údolí, táhnoucího se podél řeky Úpy od České Skalice až k Červenému Kostelci. Během dovolené v Náchodě zde můžete zavzpomínat na slavnou knihu Babička od B. Němcové a prohlédnout si zámek Ratibořice, Staré Bělidlo, Viktorčin splav, Rudrův mlýn, zříceninu hradu Rýzmburk či Končinský vodopád.

Ubytování v soukromí Náchod je více než zámek

Historie Náchoda počíná založením hradu v polovině 13. století Hronem z rodu Načeradiců. Na renesanční zámek ho koncem 16. století přestavěl bohatý rod Smiřických ze Smiřic. K dalším známým náchodským památkám patří stará radnice, kostel sv. Vavřince, náměstí T. G. Masaryka s bohatou sochařskou výzdobou či galerie výtvarného umění v zámecké jízdárně. Z ubytování v soukromí v Náchodě se vydejte též k Bartoňově vila architekta Pavla Janáka a k pěchotnímu srubu Březinka.