search

Ubytování Nymburk

Rekreační dům Nymburk, vstupenka do města průmyslu

Tajemný středověký půvab, vodní síť evokující slavné Benátky a železnice ze všech stran dávají jasně najevo, že nás vítá okresní město Nymburk. Nachází se v nadmořské výšce 193 m n. m. asi 10 km od Poděbrad a 15 km od Lysé nad Labem ve Středočeském kraji. Má kolem 15 tisíc obyvatel a jeho součástí jsou také čtvrtě Zálabí, Habeš, Jankovice a Drahelice. Městem protéká řeka Labe, poměrně nedaleko ho míjí dálnice D11 a sever jeho plochy zabírá velké nákladové nádraží. Z našich rekreačních domů v České republice se díky dobré dopravní síti rychle dostanete k oblíbeným turistickým cílům v širokém okolí.

Dovolená Nymburk a putování za lákadly Polabské nížiny

Město patří k centrům Polabí, rovinatého kraje podél řeky Labe. Za nejbližšími přírodními výhledy musíte během dovolené v Nymburku vyrazit na Semickou hůrku (232 m n. m.), na Přerovskou hůrku (236 m n. m.), na Chotuc (254 m n. m.) nebo na legendární Oškobrh (285 m n. m.) s keltským hradištěm. Pěkný rozhled nabízí také známá rozhledna Romanka. Za výlet rozhodně stojí labské břehy, lemované asfaltovou cyklostezkou, po které se dostanete až do lázeňských Poděbrad a ke slavníkovskému hradišti Libice nad Cidlinou. Velkou atrakci nejen pro vaše děti představuje zoo v blízkých Chlebích, celkově ubytování v Čechách má co nabídnout všem generacím.

Monument Nymburk

Rekreační byt Nymburk v srdci historického města

Založení Nymburka má na svědomí král Přemysl Otakar II. Zřejmě největší slávu v posledních letech městu přinesl spisovatel Bohumil Hrabal, který do blízkého Kerska jezdil na chatu. K nejhodnotnějším nymburským památkám patří cihlové hradby s hranolovými baštami, pozůstatek středověkého opevnění. Jeho součástí byly i vodní příkopy, dnešní Malé Valy a Velké Valy. Z vašeho rekreačního bytu v Nymburce se vydejte i ke gotickému kostelu sv. Jiljí, k renesanční radnici na náměstí Přemyslovců a k silničnímu mostu přes Labe od architekta F. Roitha z roku 1913. Za vidění stojí také industriální památky jako Nymburský pivovar, železniční dílny Severozápadní dráhy, plavební komora a vodárenská věž.