search

Ubytování Plzeň

Evropské město kultury Plzeň

Město Plzeň leží na soutoku řek Mže, Radbuzy, Úhlavy a Úslavy, z nichž vzniká řeka Berounka. V roce 2015 byla zvolena jako hlavní město evropské kultury. Celé historické centrum se nese v barokním a renesančním stylu a rekreační objekty NOVASOL vám i Plzeň představí v celé svojí kráse.

Od roku 1842 se zde vaří skvělé celosvětově oblíbené pivo Pilsner Urquell. Pivovar rozhodně nesmíte vyškrnout ze seznamu co navštívit v Plzni. Jeho návštěva vám zabere cca půl dne. Vydejte se do pivovaru – Plzeňský Prazdroj, kde se vyrábí spodně kvašený světlý ležák zlaté barvy a středně hořké chuti s aroma žateckého chmele. Návštěvnická trasa vede od úplného začátku výroby, uvidíte pivovarské sklepy a dozvíte se jak se krok po kroku vyrábí zlatý mok, samozřejmou součastí prohlídky je ochutnávka plzeňského klenotu. Hned vedle Prazdroje najdete Pivovarské muzeum, kde vám s radostí představí vývoj piva od staletí až po součastnost. Pokud jste milovníky piva, bude pro vás ubytování Plzeň trefou do černého. 

Plzeň

Plzenští rodáci Špejbl a Hurvínek

Špejbl a Hurvínek jsou legendární dřevěné loutky, jejich sochy najdete v Šafaříkových sadech v blízkosti Západočeského muzea. Autorem loutek je český umělec Josef Skupa, který je zakladatelem divadla Špejbla a Hurvínka, které pořádá představení vhodná pro děti všech věkových kategorií. V muzeu loutek přímo na náměstí najdete celý životní příběh Špejbla, Hurvínka, Máničky, psa Žeryka a dalších loutkových postaviček. Kousek odsud je plzeňské historické podzemí, které vás zatáhne do tajemných uliček a prozradí vám svoje neuvěřitelné a strašidelné příběhy. 

Co navštívit v Plzni?

Velká synogoga v Plzni je jedna z největších v Čechách a druhou největší v celé Evropě. Návštěva synagogy vám přinese nevšední zážitek. Byla postavena 1893 v maurskorománském stylu. Katedrála Svatého Bartoloměje je gotický chrám, který nabízí po zdolání 301 schodů, krásný výhled na město a jeho okolí. Zlatého andělíčka, kterého lidé vyhledávají za účelem aby jim splnil tajná přání, najdete na mřížích na levé straně katedrály. Na andělíčka si denně přijde šáhnout několik stovek lidí. Pověst o tom, že plní tajná přání šahají až na začátky 18.století.

ZOO a Dino park Plzeň

Největší lákadlo pro návštěvníky je tajemný svět africké noci, výběhy šimpanzů a lvů. Zoo má rozsáhlou kolekci plazů a lemurů. V zahradě se také nachází obrovský Dino park s modely pravěkých dinosaurů v životní velikosti.

Lemury Zoo

Techmania Science Center

Když vám nepřeje počasí, navštivte Techmanii, jsou zde stovky interaktivních exponátů, gyroskop, 3D planetárium, programy v dílnách a laboratořích, krátké filmy promítané na obří na interaktivní globus nebo zábavné vědecké show to vše najdete v Techmanii.

Na výletu do Plzně si určitě každý účastník zájezdu najde to své, stejně tak jak z možností ubytování v České republice.