search

Dovolená v Rakovníku

Rekreační domy Rakovník, to je vůně přírody i historie

Tak trochu zapomenutý kraj, stranou hlavních dopravních tahů a prostý turistických lákadel – tak by se na první pohled mohlo zdát okolí okresního města Rakovník. Opak je pravdou, a pokud stále nevěříte, nastal nejvyšší čas se přesvědčit na vlastní oči. Rakovník leží v nadmořské výšce 322 m n. m. mezi Plaskou a Rakovnickou pahorkatinou. Obývá ho na 16 tisíc obyvatel a zahrnuje několik čtvrtí jako Vinohrady, Bendovka, Kréta či Hornické sídliště. Prochází jím řada železničních tratí a u Nového Strašecí také dálnice D6 z Prahy. S využitím našich rekreačních domů v České republice  si v klidu prohlédnete všechny přírodní, historické i zábavní cíle v městě a kolem něj.

Dovolená Rakovník a výprava do Křivoklátska

Město se nachází na hranicích Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko, usilující dokonce o přeměnu na národní park. Údolím Rakovnického potoka se pěšky, na kolem nebo vlakem rychle dostanete do jeho srdce s hradem Křivoklát a obcí Zbečno. Po turistické značce můžete zdolat kopce jako U Pěti dubů (479 m n. m.), Kluk (455 m n. m.) či Mečná (433 m n. m.). Pěkné výhledy na celý kraj umožňuje rozhledna na Senecké hoře (505 m n. m.), atypická rozhledna Velká Buková, rozhledna Mackova hora (488 m n. m.) a rozhledna Tobiášův vrch (507 m n. m.). Naprostou povinností během dovolené v Rakovníku je návštěva železničního Muzea Českých drah v Lužné, Muzeum amerických historických automobilů JK CLASSICS v Čistém rybníku, honosný zámek Lány a Muzeum pivovarnictví v Krušovicích.

Ubytování Rakovník v historickém městě

První písemná zmínka o Rakovníku pochází z roku 1252, erb s rakem mu udělil král Vladislav Jagellonský a královským městem se stal v roce 1588. K jeho nejznámějším památkám se řadí kostel sv. Bartoloměje se samostatnou dřevěnou zvonicí, gotický kostel sv. Jiljí, Rabasova galerie v synagoze či zaniklý hrad Hlavačov. V rámci ubytování v Rakovníku si prohlédněte i Vysokou bránu a Muzeum T. G. Masaryka v Pražské bráně.