search

Dovolená Rychnov nad Kněžnou

Dovolená v Rychnově nad Kněžnou

Rekreační domy Rychnov nad Kněžnou, to jsou hory a lyže

Krajina se právě tady začíná zvedat do malebných, lesnatých kopců, okolí je plné zámků a rozhleden, můžete vyrazit na kolo, na pivo, na houby – Rychnov nad Kněžnou představuje takřka dokonalou prázdninovou destinaci v Čechách. Rozkládá se v nadmořské výšce 320 m n. m. na hlavní silnici ze 17 km vzdálené Dobrušky do 5 km vzdáleného Vamberka v Královéhradeckém kraji. Má zhruba 11 tisíc obyvatel a zahrnuje taktéž části Dlouhá Ves, Jámy, Lipovka, Litohrady, Lokot, Panská Habrová a Roveň. Pouhých 20 km vzdušnou čarou se odsud táhne hranice s Polskem a městem prochází i regionální železniční trať do Solnice. Díky našim rekreačním domům v Rychnově nad Kněžnou výtečně poznáte zdejší přírodu, kulturu i tradice.

Dovolená Rychnov nad Kněžnou je plná horské turistiky

Dovolená v České republice Vám navždy utkví v paměti. Necelých 8 km od Rychnova n. K. začíná Chráněná krajinná oblast Orlické hory. Zdolat v ní můžete celkem 11 tisícovek: Velkou Deštnou (1 115 m n. m.), Korunu (1 101 m n. m.), Malou Deštnou (1 090 m n. m.), Vrchmezí (1 084 m n. m.), Jelenku (1 083 m n. m.), Sedloňovský vrch (1 050 m n. m.), Tetřevec (1 043 m n. m.), U Kunštátské kaple (1 041 m n. m.), Kamenný vrch (1 037 m n. m.), Šerlich (1 027 m n. m.) a Homoli (1 000 m n. m.). Krásný výhled do kraje nabízejí blízké rozhledny Vrbice, Skuhrov nad Bělou, Osičina a na Anenském vrchu. Během dovolené v Rychnově n. K. byste měli ještě projít romantickou Zemskou bránu u Bartošovic a vidět unikátní kostel v Neratově.

Horské chaty Rychnov nad Kněžnou jako výzva k lyžování

Právo na městský znak získal Rychnov n. K. roku 1488 od krále Vladislava II. Dnes v něm stojí památky jako raně barokní zámek Rychnov nad Kněžnou, zámecký kostel Nejsvětější Trojice s 3. největším zvonem u nás Kryštofem a židovský hřbitov. Za návštěvu z vaší horské chaty v Rychnově n. K. stojí také muzeum hraček, archeologické muzeum Vila Nova v Uhřínově či Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném v Orlických horách. V zimě lze využít některý z blízkých ski areálů (Skicentrum Deštné, Ski centrum Říčky, Ski areál Olešnice a Ski areál Sedloňov).