Kultura a památky

Rychnov nad Kněžnou Česká republika – atrakce na každém kroku!

Rychnov nad Kněžnou kulturní akce?

Město ležící v Královéhradeckém kraji je jako stvořené pro letní i zimní radovánky. Najdete ho v Orlické tabuli na řece Kněžně. Žije zde na 11 tisíc obyvatel. Klíčovou atrakcí je městská památková zóna. Pokud se ptáte na Rychnov nad Kněžnou kulturní akce, nemějte strach. Na dosah ruky jsou tu cyklistické stezky, krytý bazén, bowling, noční rej, dětská lákadla i lyžařské sjezdovky a běžecké stopy. Pronájem Rychnov nad Kněžnou od NOVASOL se postará o snadnou dosažitelnost všech atrakcí.

Kam za památkami aneb zámek Rychnov nad Kněžnou otevírací doba?

Senzací města je raně barokní zámek budovaný od roku 1676 Františkem Karlem Libštejnským z Kolovrat. Je zajímavé, že byl dokončen až v 18. století a na jeho stavbě se podílel i slavný Giovanni Santini. Zámek Rychnov nad Kněžnou a jeho otevírací doba je od května do října cca 10:00 – 17:00. Spatříte zde obrazy, rodovou galerii Kolovratů i nedaleký zámecký kostel Nejsvětější Trojice a zvon Kryštof vážící 7 600 kg. Panorama Rychnov nad Kněžnou je stejně tak úchvatné jako útulné ubytování východní Čechy. Za zmínku stojí i kostel sv. Havla, památník Karla Poláčka, sousoší, sochy, kostelíky a památný strom Babyka u Babky. 

Kulturní akce a ubytování Rychnov nad Kněžnou?

Milovníci historie si přijdou na své v četných muzeích a na výstavách. Rychnov nad Kněžnou kulturní akce jsou bohaté zejména při prohlídkách Muzea a galerie Orlických hor, Muzea hraček, památníku Karla Poláčka, památníku F. M. Pelcla, zámku a přilehlého okolí. Navštivte i sodovkárnu – pivovar, letní festivaly hudby, divadlo, smírčí kříže či kino Rychnov nad Kněžnou. Nablízku jsou naučné stezky, výletní místo Studánka s prameny, někdejší lázně, archeologický skanzen Villa Nova v Uhřínově a pohádkové putování princezny Kačenky. Dovolená v Čechách je příjemná a dostupná díky komfortním prázdninovým domům od NOVASOL.

Co dělat na dovolené? Je tu přeci krytý bazén, fitness i bowling Rychnov nad Kněžnou!

Dopřejte si rekreaci v tuzemsku a objevte krásy tohoto města a jeho okolí. Zamiřte do Dobrušky, Kostelce nad Orlicí, Opočna i Rokytnice v Orlických horách. Nadšené sportovce zaujme posilovna fitness i bowling Rychnov nad Kněžnou a milovníky letní pohody Ivanovo jezero v přírodním parku Včeliny. Krytý bazén Rychnov nad Kněžnou je otevřen celoročně. Vraťte se do časů party kamarádů z knihy Karla Poláčka - Bylo nás pět a nasávejte všudypřítomnou historickou atmosféru i panorama Rychnova nad Kněžnou. Cyklistika, jízda na koni, lyžování a snowboarding to vše zde najdete!