search

Dovolená v Semilech

Semily – rodinná dovolená v údolí řeky Jizery

Proč rekreační domy Semily?

Ubytování v soukromí od NOVASOL je určeno pro všechny generace a nejrůznější počty výletníků. K dispozici jsou romantické apartmány, rodinné chalupy s bazénem, ale také chaty nedaleko sjezdovky. Dovolená v Semilech uspokojí i díky poloze, protože se odehrává v hlubokém údolí u soutoku Jizery s Oleškou, a to při severní hranici Českého ráje, nedaleko od Krkonoš. Město je vzdálené asi 100 kilometrů od Prahy. Nedaleko najdete dech beroucí údolí Jizery, které právem náleží do geoparku UNESCO. Je zajímavé Riegrovou a Kamenickou stezkou. Jen kousek jsou situovány Bozkovské dolomitové jeskyně a pouhé 3 kilometry je vzdálena hora Kozákov. Ubytování Semily od NOVASOL vám nabídne pohodlí a moderní zařízení kdykoliv během roku. Počítejte s venkovním bazénem, jacuzzi, saunou, stolním tenisem i dětským hřištěm. Samozřejmě záleží na výběru prázdninové domu. Dovolená v České republice se stává každým rokem populárnější.

Co vědět o romantické dovolené Semily?

Poprvé bylo město zmíněno v roku 1352, ale je jisté, že obec existovala dříve. Rekreační domy Semily najdete v jihovýchodní části Libereckého kraje. Západním směrem leží hora Kozákov, kde jsou vykrystalizované dutiny achátu, ametystu, záhnědy i křišťálu. Dále na západ se táhne Český ráj. Severozápadně spatříte přírodní památku Galerie, na níž navazuje přírodní rezervace Údolí Jizery u Semil a Bítouchova. Během roku se konají ve městě a okolí sportovní a kulturní akce, zaujmou i přednášky v muzeu a Pojizerské galerii. Kroky turistů vedou do Loukova, kde je Technické muzeum. Navštivte festival Jazz pod Kozákovem, Semilský pecen, Semilský paroháček, Country festival či Semilský džbánek. Letní dovolená Semily vyzývá k prozkoumání Pojizeří. Podívejte se do Muzea pilníků a vystoupejte na horu drahokamů Kozákov. Možná vás zaujme i funkcionalistické krematorium z roku 1937. Pěknou zastávkou je rodný dům Ivana Olbrachta.

Kam vyrazit od chalup Semil?

Neměli byste zanedbat prohlídku města. Děkanský kostel sv. Petra a Pavla, hřbitovní kostel Umučení sv. Jana Křtitele, sbor Dr. Karla Farského, kaple čtrnácti svatých pomocníků či zámek vás nezklamou stejně jako útulné prázdninové domy Semily. K zajímavým tipům na výlety patří Riegrova stezka, Cimrmanova nejnižší rozhledna u Nouzova, vyhlídky na Kamenického stezce – Peterka, Kopáňka, Jiřička. Supe výšlap na vyhlídky U Bakala a Myší skála ohromí všechny generace výletníků. Zimní dovolená Semily osloví prima lyžováním i školou snowboardingu a carvingu. Vrch Kozákov překvapí v chladných dnech roku. Lyžařský vlek Pod Haldou i Ski areál Nad Nádražím jsou slušně vybaveny. Určitě vás nadchne skibus po Semilech k vlekům a zpět. Umělé večerní osvětlení, úprava tratě rolbou i lékař na místě. Objednejte si rekreaci v Pojizeří od NOVASOL za skvělé ceny a užijte si krásné Česko.

Zimní dovolená Semily od NOVASOL, to je super lyžování! Letní domy Semily nabízejí výlety na horu Kozákov, putování po Riegrově a Kamenického stezce, koupání, muzeum pilníků, cyklistiku a festivaly.