search

Dovolená v severních Čechách

Chaty, apartmány, chalupy a rekreační domy k pronájmu v půvabných severních Čechách

Severní Čechy mají bohatou a rozmanitou historii. Již od raného středověku to byl hustě osídlený region s velkým počtem historicky významných míst a osídlení. K nejznámějším patří románská rotunda na bájné hoře Říp. V pevnosti Terezín je památník obětem koncentračního tábora Terezín. Ale ani příroda si v severních Čechách s bohatstvím památek v ničem nezadá. Stačí si jen pronajmout tu správnou chatu nebo rekreační dům v Čechách a vaše spokojená dovolená může začít.

Severní Čechy - úrodné Polabí i romantické České Švýcarsko

Rekreační domy a ubytování v České republice

Krajina severních Čechách je mimořádně rozmanitá a různorodá. Od úrodného Polabí nazývaného také jako zahrada Čech přes sopečné pahorky Českého Středohoří s největrnějším místem v České republice (Milešovka, 837 m) až po romantické a divoké území národního parku Českosaské Švýcarsko. Dovolená v Čechách je nezapomenutelným zážitkem. A zapomenout samozřejmě nesmíme ani na chráněnou krajinnou oblast Kokořínsko s hlubokými lesy, zříceninami (Bezděz, Kokořín) a proslulým Máchovým jezerem nebo na půvabné Lužické hory.

Za památkami severních Čech

Bohatá historie severních Čech samozřejmě úzce souvisí s jejich památkami. Jednou z nejkrásnějších severočeských památek je původně románská katedrála sv. Štěpána v Litoměřicích, které patřily ve středověku k nejdůležitějším městům království. Za pozornost určitě stojí také obrovské množství zřícenin (Bezděz, Helfenburk, Střekov, Starý Bernštejn), ale i půvabné zámky (Benešov nad Ploučnicí, Libochovice, Zákupy). Na dovolené v Čechách se tedy nebudete určitě nudit ani v případě špatného počasí a kdo nechce obdivovat nádherné historické stavby, může se vydat na jiná zajímavá místa.

Aktivní dovolená v severních Čechách

Nadšenci sportovních aktivit rádi navštěvují závodní dráhy hipodromu a autodromu v Mostu. U Děčína nebo Bořně najdete výborné podmínky pro horolezectví. Region disponuje dobře značenou sítí turistických a cyklistických stezek. A nelze se nezmiňovat o prvotřídních možnostech zimních sportů v Krušných horách (Telnice) a Lužických horách (Jedlová, Horní Světlá). Naše apartmány v Čechách v Vás jistě nadchnou. Děti určitě potěší zoologické zahrady Děčín nebo Ústí nad Labem a malí i velcí získají spoustu nových informací např. v muzejích sklářství Kamenický Šenov a Nový Bor anebo např. v Muzeu českého granátu v Třebenicích. Rekreační dům nebo apartmán je vždy ideální ubytování pro vaši dovolenou nejen v severních Čechách!