Rekreační domy v Čechách

Atrakce, tipy na výlety a další zajímavá místa pro vaši dovolenou v severních Čechách

Severní Čechy oslní v první řadě svou nádhernou rozmanitou krajinou. Ale i z kulturního hlediska má region co nabídnout: historická jádra měst, stavby, které byly svědky historických událostí, k tomu pestrá nabídka aktivit, které mohou být třešničkou na dortu vašeho programu během dovolené. Vyberte si a objednejte pohodlně online kvalitní ubytování v Čechách a můžete začít plánovat jednotlivé výlety!

Severní Čechy - příroda

Národní park Českosaské Švýcarsko představuje jeden z posledních koutů divočiny ve střední Evropě. Mezi největší klenoty parku patří fascinující Pravčická brána, Jetřichovická vyhlídka na Mariině skále, Rudolfův kámen, Malířská stezka v Labských pískovcích, Edmundova soutěska v Hřensku a další pozoruhodná místa. Naše apartmány v Čechách Vás jistě nadchnou. Sopka Milešovka, vysoká 837 metrů, je nejvyšší horou Českého středohoří. Světoběžník a slavný přírodovědec Alexander von Humboldt považoval výhled z Milešovky za třetí nejhezčí na celém světě! Chráněná krajinná oblast Kokořínsko byla vyhlášena již v roce 1976 a ukrývá nádherná údolí s pahorky a pískovcovými skalami těch nejroztodivnějších tvarů. A nezapomeňte navštívit hrad Kokořín nebo unikátní koupaliště ve stylu art deco Městské lázně ve městě Mšeno!

Severní Čechy - památky a kultura

  • Renesanční zámek Libochovice byl postaven na místě zbourané gotické pevnosti a v 17. století přestaven na raně barokní stavbu. K expozici zámku patří i unikátní soubor osmi bílo-modrých kachlových kamen.
  • Pevnost Terezín byla vybudována během vlády císaře Josefa II. V červnu roku 1940 začali nacisté s přestavbou Terezína na koncentrační tábor. V roce 1947 byl v Malé pevnosti založen památník Terezín. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Čechách.
  • Teplice jsou známé lázně, které již v 18. a 19. století navštěvovaly známé osobnosti z celé Evropy. V roce 1812 se zde dokonce setkali Ludwig van Beethoven a Johann Wolfgang von Goethe.

Severní Čechy - aktivní dovolená

Na autodromu Most dlouhém 4.219 metrů se každý rok konají napínavé mezinárodní automobilové i motocyklové závody. Rekreační byty v Čechách Vás jistě okouzlí. Malá, avšak útulná zimní střediska jako Český Jiřetín, Telnice a Bouřňák v Krušných horách nebo Luž v Lužických horách nabízejí v zimě dobré podmínky pro milovníky běžek i sjezdového lyžování. Vyhlídková věž na Děčínském Sněžníku patří k nejhezčím v České republice a nabízí nádherný výhled na Polabí až do Drážďan. Přehrada Nechranice s nejdelší sypanou hrází ve Střední Evropě (3 280 m) nabízí vynikající podmínky pro všechny vodní sporty.