search

Dovolená v Sokolově

Rekreační domy Sokolov v kraji lázní a hor

Krajina rozrytá těžebními stroji, avšak na mnoha místech už zase s vyspravenou tváří, sevřená horami a osvěžená horkými léčebnými prameny, to je Sokolov a okolí. Toto okresní město se nachází v polovině cesty po dálnici D6 z Karlových Varů do Chebu. Leží v nadmořské výšce 401 m n. m. na řece Ohři v Karlovarském kraji. Svůj domov zde našlo asi 24 tisíc obyvatel a spadají pod něj též obce Hrušková, Novina a Vítkov. S využitím našich rekreačních domů v České republice  objevíte všechny zdejší přírodní, historické i kulturní krásy.

Dovolená Sokolov, možnost výletů do přírody

Jižním směrem od Sokolova se rozkládá Chráněná krajinná oblast Slavkovský les plná rozhleden jako Krudum (na vrchu Krudum – 838 m n. m.), Krásenský vrch (na kopci Na Vyhlídce – 777 m n. m.) či Třasák u vísky Útvina. Nejvyššími horami Slavkovského (dříve Císařského) lesa jsou Lesný (983 m n. m.), Lysina (982 m n. m.), Ovčák (898 m n. m.), Vlčí kámen (883 m n. m.) a Vlčinec (871 m n. m.). Za návštěvu během dovolené v Sokolově zde určitě stojí i Horní Slavkov s řadou historických památek, hrad Loket, Lázně Kynžvart a Bečov nad Teplou, v jehož zámku se ukrývá relikviář sv. Maura – možná druhá nejcennější movitá památka v ČR.

Horské chaty Sokolov a koupání v dole

Ze Sokolova se však můžete vydat za přírodou i severním směrem, do Krušných hor. Celý kraj přehlédnete z rozhledny Cibulka u Šibeničního vrchu (666 m n. m.) a za prohlídku rozhodně stojí zřícenina hradu Hartenberg. Samotné město Sokolov, původně Falknov nad Ohří, se poprvé písemně připomíná 13. 4. 1279 v souvislosti se šlechtickým rodem Nothaftů. K největším místním památkám, ke kterým se ze své horské chaty u Sokolova můžete vydat, se řadí Sokolovský zámek, renesanční radnice, kašna se sokolníkem na Starém náměstí, kostel sv. Jakuba Většího, Hornický dům a kapucínský klášter s kostelem sv. Antonína Paduánského. A nezapomeňte na sportovní aktivity u dvou nových umělých jezer Medard a Michal z bývalých dolů.