search

Dovolená ve středních Čechách

Střední Čechy, výjimečná dovolená

Potěšte se historickými perlami, překrásnou přírodou, koupáním, turistikou, sportem a apartmány v Čechách. Hlavním městem a zároveň krajem je Praha. Sever je spíše rovinatý situovaný okolo Labe a jih, jihozápad je vrchovinou. Nejvyšším vrchem je Tok ležící v Brdech. Naopak nejnižší bod, najdete u Labe. Středočeský kraj zahrnuje 12 okresů. Úžasné pamětihodnosti se nacházejí v hlavním městě, především Karlův most, Pražský hrad, Václavské náměstí, Staroměstské náměstí s orlojem anebo Petřín. Návštěvou hlavního města se potěšíte ve všech ročních obdobích, třeba skvělým koupáním v aqvaparku, divadlem, výstavami anebo sportovními akcemi.

Objednejte si apartmány a rekreační domy v České republice

Mezi největší historické a přírodní památky zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO patří Kutná Hora se svou obdivuhodnou katedrálou sv. Barbory. CHKO Křivoklátko je biosférickou rezervací a čeká na připsání titulu národního parku. CHKO Kokořínsko, Český ráj, Blaník a Český kras řadíme mezi úžasné magnety. Dovolená v Čechách je záruka skvělého zážitku pro každého. V roce 2009 byl vyhlášen přírodní park Hřebeny a Džbán v Lokalitě Brdy. Dokonalé možnosti koupání, sportovní a vodní atrakce pro děti i dospělé, se nacházejí poblíž vodních toků Berounky, Labe, Jizery, Sázavy, Vltavy, Cidliny a Želivky. Středočeský kraj láká po celá staletí.

Pronajměte si chaty Středních Čech

Turisté se vydávají do tajemných hradů, zámků a zřícenin jako je Karlštejn, Křivoklát, Konopiště, Okoř. Příjemné letní zchlazení ochutnáte v Koněpružských jeskyních v CHKO Český kras. Patří mezi nejdelší systém jeskynních chodeb v Čechách. Uklidňující atmosféra jde cítit ve Svatém Janu pod Skalou. Klid a pohodu uvítáte u Svatojánské skály a v kostele sv. Jana Křtitele. V Poděbradech se pokocháte pohledem na zámek a pomník Jiřího z Poděbrad. Také Mariánský sloup, lázeňský park, květinové hodiny, Radiotelegrafická stanice, knihovna a stará radnice mají půvab. Rájem vodáků a milovníků historie je Sázava. Město s pěkným klášterem, kostely, mlýnem a naučnou stezkou Votočnice nadchne. Putování zakončíte v parádních rekreačních domech v Čechách.

Ubytování v soukromí v kraji plných přírodních i historických památek

Srdce Čech je naplněné starými pověstmi a příběhy. V blízkosti Prahy se nacházejí hrady, zámky a pevnosti v klidné přírodě. Střední Čechy jsou z hlediska rozlohy a počtu obyvatel největším ze 14 krajů Čech. A zde také najdete naše rekreační domy a apartmány v Čechách . Střední Čechy se vyznačují 2 krajinnými prvky: Na severo-západě, v regionu Polabí, jsou to zemědělsky využívané nížiny a oblasti smíšených a jehličnatých lesů. Na jihozápadě regionu se rozprostírají horská pásma se smrkovými a smíšenými lesy. Nejnižším bodem jsou břehy Labe v okresu Mělník (153 m), nejvyšším bodem regionu je Tok (864 m). Milovníci přírody zde mohou obdivovat několik chráněných oblastí. Nejvýznamnějším a největším je Křivoklátsko, které bylo vyhlášeno biosférickou rezervací UNESCO. Podnebí je mírné a patří k nejteplejším v Čechách, což hlavně využívá zemědělství.

Rekreační objekty jen pár kroků od přírody

  • Cenné památky svědčí o bohatých dějinách Středních Čech. Zlatým hřebem mezi starobylými hrady jako Křivoklát, Konopiště, Kokořín a Český Šternberk je Karlštejn – nejvýznamnější český hrad a jeden ze symbolů českého království. Založen byl v roce 1348 českým králem a císařem Svaté říše římské národu německého Karlem IV. Z velkého množství zámků lze vyzdvihnout např.
  • Brandýs nad Labem, Mělník, Dobříš, Nelahozeves, Lány či Veltrusy.
  • Dovolená ve vlastním rekreačním domě či bytě v České republice Vás nezklame. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Čechách.

Rekreační dům nebo apartmán je vždy ideální východisko pro Vaši dovolenou v Čechách.

  • Jižně od Prahy se v krajině řek Vltava a Sázava rozprostírá rozlehlá rekreační oblast, kde se obzvlášť velké obliby těší přehrada Slapy. Koupání, plávání, cykloturistika, turistika, jízda na loďkách a parníkem a celá řada jiných aktivit tu čekají na Vás.
  • Kvalitní ubytování ve středních Čechách - naše rekreační domy v České republice, chaty, chalupy, byty a apartmány najdete ve středočeském kraji.
  • Díky vhodné poloze regionu se rychle a jednoduše můžete vydat na výlet do Prahy nebo jiného regionu České republiky.