Atrakce ve Středních Čechách

Aktivity a zajímavá místa v Čechách

Střední Čechy oslní svou jedinečnou přírodou, kde lidé odjakživa nacházejí odpočinek a klid. Region nabízí samozřejmě i atrakce a pamětihodnosti. Sestavili jsme pro Vás přehled aktivit a výletů, abyste si mohli naplánovat rozmanitou a zajímavou dovolenou v Čechách. Zarezervujte si ubytování v soukromí střední Čechy v rekreačním domě či bytě a zažijte báječnou dovolenou.

Poznejte zblízka atrakce Středních Čech

Vydejte se po stopách impozantních hradů i zámků na dovolené v Čechách a poznejte kus historie na vlastní oči i uši. Prohlédněte si kostely, kláštery, rozhledny a přírodní skvosty. Je jich zde víc než dost. Poblíž všech dechberoucích staveb se nachází ubytování v soukromí České republiky, kde najdete komfort i zábavu. Nejsilnějším lákadlem je hrad Karlštejn založený Karlem IV. Byl postaven pro úschovu korunovačních klenotů a svatých relikvií. Najdete zde proslulé středověké malby. Další perlu hledejte pod názvem Konopiště. Zámek pocházející z 13. století upoutá vzhledem, sbírkou zbraní a Růžovou zahradou s parkem. Klenotem je i zámek Březnice přestavěný z historické tvrze.

Kvalitní dovolená v České republice

V Hořovicích najdete bohaté zdobení, hry a hračky ze 17. a 18. století, sochy a Sluneční bránu. Křivoklát zaujme svými interiéry a pestrou výzdobou. Nadšeni budete i s nedobytné pevnosti Krakovec. Výšlapy na hrady Točník a Žebrák zpevní vaše tělo. Na letní sídlo rodu Chotků, zámek Veltrusy, je jedinečný pohled. Naše apartmány v Čechách Vás jistě nadchnou. Správný cestovatel dá přednost i adrenalinu v Koněpruských jeskyních nacházejících se ve Středních Čechách. Toto naleziště zvířecích a lidských kostí z doby před 600 000 – 13 000 let, stojí za vidění. Uchvátí i krápníkové úkazy Varhany, Kuklový Dóm, Letošníkova propast anebo Petrbokova jeskyně. Obrovský jeskynní systém není vhodný pro malé děti do 3 let a osoby špatného zdravotního stavu.

Uchopte za pačesy ceny chat Středních Čech

K letní dovolené patří koupání, lenošení u vody a sjezd řek. Labe, pramenící v Krkonoších, nabízí skvělé vyžití pro malé i velké turisty. Na Berounce si přijdou na své, vodáci. Nachází se zde spousta vodáckých tábořišť. Úžasné koupání nabízí i Zlatá řeka Sázava, Vltava a Jizera. Skvělé podmínky pro lenošení u vody najdete i v aqvaparku Kladna, u Proboštských jezer anebo v jezeře Konětopy. V Přerově nad Labem navštívíte Skanzen lidové architektury – Polabské národopisné muzeum. V Říčanech u Prahy pohlédnete na zříceninu hradu, kostel Sv. Petra a Pavla, osvěžíte se na koupališti Jureček. Na utrpení vyhlazení obyvatel vzpomenete v Lidicích. Cestujte po krásách rodné země a odpočívejte v rekreačních chatách v České republice.

Příroda/kulturní pamětihodnosti

Ve skanzenu v Přerově nad Labem je k vidění 32 domů lidové architektury, některé z nich představují i vnitřní expozice. Skanzen otevřel své brány poprvé v roce 1900. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Čechách. Krápníková jeskyně Koněprusy v CHKO Český kras jsou nejdelšími jeskyněmi v České republice. Během prohlídky návštěvníci zdolají 610 metrů pod zemí. Francouzský park u zámku v Dobříši je cenným skvostem zahradní architektury ve stylu rokoka připomínajícím svými květinovými ornamenty a tvarovanými živými ploty atmosféry Vídeňského zámku Schönbrunn. Ze 30 metrů vysoké dřevěné vyhlídkové věže na Velkém Blaníku (638 n.m.) se otevírá nádherný výhled na půvabnou krajinu kolem této bájné hory. Sbírka Hornického muzea v Příbrami se může pyšnit mj. dvěmi rekonstruovanými těžebními věžemi. Návštěvníci kromě toho uvidí dva parní těžní stroje a tři sjízdné úpadnice. Báňský průmysl dodal okolí Březových Hor a městu Příbram charakteristický ráz. Rekreační domy, byty a apartmány střední Čechy jsou k pronájmu celoročně!

Aktivní dovolená ve Středních Čechách

Z malého sportovního letiště u Benešova se můžete vydat na nezapomenutelné vyhlídkové lety: z ptačí perspektivy uvidíte např. soutok Vltavy a Labe, přehradu Slapy, zámek Konopiště nebo město Benešov. Dějiny golfu ve Štiříně a blízkém okolí sahají zpět do dvacátých let minulého století. Golfové hřiště par 64 o 9 jamek v areálu zámku Štiřín se nachází v malebné přírodě anglického zámeckého parku. Společně s celým zámeckým areálem tvoří jedinečné okolí. Co si od ubytování v Čechách přát víc? Jako všechny ostatní regiony České republiky jsou i Střední Čechy provázeny dobře značenými turistickými a cyklistickými stezkami. Moderní akvapark v Kladně můžete navštívit v zimě i v létě. V hale A je klasický 25 metrový bazén. V hale B je k dispozici celá řada vodních atrakcí: tobogány, space bowl, divoká řeka, dětský bazén aj.