search

Dovolená na Šumavě

Odreagujte se na Šumavě!

Rekreační domy a ubytování v České republice

Jedna z nejkrásnějších oblastí České republiky je bez pochyby Šumava. Toto zajímavé pohoří sahá až do Rakouska a Bavorska. Jih hor je příkřejší a severní strana naopak přijatelnější pro turistiku a horolezectví. Nejvyšší horou je Velký Javor v Německu, 1456 metrů. U nás je to Plechý, 1378 metrů. Mezi další významné vrcholy patří Roklan, Luzný, Boubín, Smrčina a Ostrý. Vyjděte si na túru a přenocujte v pěkných chatách České republiky. Průměrné roční teploty Šumavy jsou různorodé, vše závisí na nadmořské výšce, kde se nacházíte. V horách najdete zajímavá ledovcová jezera, Plešné, Roklanské, Prášilské, Laka, Čertovo anebo Černé. Nacházejí se v nadmořské výšce 1000 metrů. Pohoří je prameništěm Vltavy, Otavy, Blanice, Volyňky a Úhlavy.

Pronajměte si chalupy

Šumava je oblíbeným turistickým místem nejen v zimě, ale i v létě. Největším lákadlem je jistě přehradní jezero Lipno. Skvostné pláže, plážové a vodní sporty, cyklostezky, okouzlující příroda, lázeňské procedury a wellness služby ocení všechny generace. Lipno je obklopeno lesy, loukami, hrady, zámky a malebnými vesničkami. Horské chaty v Čechách jsou to pravé pro Vaši dovolenou. Pokud počasí nepřeje koupání na přehradě, vyzkoušejte krytý aquaworld Lipno s vodními skluzavkami, divokou řekou i dětským brouzdalištěm. Wellness a Spa ve Frymburku osloví vodním aerobikem, tobogány, masážními tryskami a wellness odpočinkem. Aquapark Horažďovice osloví turisty prahnoucí po relaxaci a děti. Šumava nikdy nezklame.

Rozpalte to v rekreačních domech Šumavy

V roce 1963 vznikla CHKO Šumava a od roku 1970 Národní park Bavorský les. Od roku 1990 se stalo toto překrásné pohoří Biosférickou rezervací UNESCA. Najdete zde cenné druhy ptactva. V povodí Otavy se kdysi rýžovalo zlato. V Kašperských horách a Renštejně stříbro, v Dešenicích a Železnorudsku se těžily železné rudy, v Pošumaví tuha. Co si od ubytování v Čechách přát víc? Pohoří s nekonečně velkou rozlohou nezklame ani příznivce zimních radovánek. Ski areál Lipno, Špičák, Atber, Kašperské hory, Frymburk a desítky dalších uspokojí vaše představy o dokonalé dovolené v rekreačních chatách Šumavy. Lanovky, běžecké tratě a procházky zimní krajinou patří k největším atrakcím.

Ubytování na horách v rekreačním domě

Kdo si pronajal rekreační dům na Šumavě, může pyšně tvrdit, že se dům nachází na zelené střeše Evropy. Tento region České republiky bohatý na lesy, se nachází v pohraniční oblasti s Německem a Rakouskem a tvoří pohoří dlouhé cca. 120 kilometrů. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Čechách. Toto horské pásmo se skládá z neporušených lesů s mnoha malebnými jezery pocházejícími z doby ledové. V roce 1993 byla tato cenná oblast vyhlášena Národním parkem Šumava. Rozsáhlá síť turistických stezek a značených cyklistických stezek Vás vede mnohými obcemi až na nejvyšší horu Šumavy - Plechý, 1.378 m nad mořem. Rekreační dům nebo apartmán jsou přitom vždy ideálním východiskem pro Vaši dovolenou.

Chaty a chalupy k pronájmu v každém ročním období

Lipno je v létě určitě jedna z neoblíbenějších rekreačních oblastí na Šumavě. Svou rozlohou 48,7 km² je největší vodní plochou v České republice a od června do září je rájem pro všechny milovníky koupání a jachtingu. Dovolená v Čechách je nezapomenutelným zážitkem. Díky svým velice dobře vybaveným lyžařským areálům nabízí Šumava v zimě výborné podmínky pro zimní sporty. V okolí lyžařských areálů Železná Ruda, Špičák, Zadov, Churáňov, Nové Hutě a Kvilda najdete nejen nádherné horské krajiny, nýbrž i celou řadu dobře preparovaných lyžařských stop a sjezdovek.Horská vesnička Kvilda v nadmořské výšce 1.065 metrů je nejvýše položenou obcí České republiky.

Chaty a chalupy v Čechách

Horské chaty, chalupy, rekreační domy a apartmány Šumava a ubytování Lipno najdete v následujících destinacích, Hojsova Stráž, Vimperk, Lipno nad Vltavou, Radslav, Český Krumlov Novosedly u Kájova, Černá v Pošumaví, Hojná Voda Prohlédněte si celou naši nabídku horské chaty, chalupy a rekreační domy Šumava a vyberte si rekreační objekt vhodný přímo pro Vás.