Šumava, celoroční dovolená a pobyt v České republice

Přemýšlíte, kam na výlet anebo na rekreaci? Určitě vás uspokojí dovolená na Šumavě. Zde najdete skutečný pramen čisté přírody, cenné druhy fauny a flory, prvotřídně značené turistické trasy dostupné pěšky, na kole i s kočárkem, ledovcová jezera, koupání na jedničku, běžecké stopy a báječné ubytování v soukromí v České republice. Neodoláte ani kulturním památkám, hradům, zámkům a kostelům. Středověké srdce Českého Krumlova obehnaného meandry řeky Vltavy, musíte spatřit na vlastní oči. Od roku 1992 je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. V Hartmanicích se kdysi těžilo zlato. Obdivovat zde budete kostel sv. Barbory. Na Hamižné stezce si prohlédnete zbytky štol v Černém lese.

Ubytování v horských chatách zaujme

Horažďovice osloví zámkem se zajímavým muzeem, kostelem sv. Petra a Pavla, středověkými hradbami a Prachatickou bránou. Děti si vyhrají v aqvaparku a vodáci pokoří řeku Otavu. Pozůstatky dolů, královský hrad Kašperk, gotické kostely sv. Arity a sv. Mikuláše, náměstí a radnici se třemi štíty oceníte v Kašperských horách. Dovolená v Čechách je nezapomenutelným zážitkem. Jedna z bran Šumavy, Klatovy, se vyznačuje i pěstěním karafiátů, dvěma korunními věžemi a podzemím pod jezuitským chrámem. Lipno nad Vltavou zaujme přehradní nádrží a aqvaparkem. Jedno z nejstarších měst jižních Čech, Netolice, uhrane archeoparkem a zámkem Kratochvíle. V Plánici si prohlédnete poutní kostel v Nicově a koupání okusíte u rybníka Hnačov.

Vydejte se do rekreačních domů Šumavy

Město ležící na Zlaté solné stezce dominuje renesančními budovami se zdobením a hradbami. Město sirek a brána Šumavy, Sušice, se rozprostírá u řeky Otavy. Leží zde outdoorové středisko. Vimperk nepostrádá historické jádro, kostely, kaple, hrad, muzeum a šumavské staré roubené domy. Pivovar, sklářská dílna i Minimuzeum zlaté stezky, vzpomíná na časy dávno zapomenuté. Horské chaty v Čechách jsou to pravé pro Vaši dovolenou. Navštívit musíte i Volary, ležící na Zlaté stezce. Obdivovat můžete roubené domy s vyřezanými pavláčkami a nízkými sedlovými střechami. Vyšší Brod se pyšní cisterciáckým klášterem, impozantními domy, štíhlou věží a gotickým chrámem Nanebevzetí Panny Marie. Odpočinek naleznete na chalupě Šumavy poblíž Železné Rudy. Projdete přírodní unikáty, muzeum loutek, motocyklů, pivovar a síly vyzkoušíte v lanovém centru.

Příroda/kulturní pamětihodnosti

Město Český Krumlov má nádherné městské jádro, které se v roce 1992 stalo součástí seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Egon Schiele Art Centrum prezentuje různé grafiky světoznámých malířů a díla současných umělců. Rodinná dovolená v Čechách je přímo nabitá skvělými zážitky. V pralese Boubín na svazích stejnojmenné hory (1.362 n.m.) je několik stromů, které jsou starší 300-400 let. Švarcenberský plavební kanál, kterým se plavilo dříví již začátkem 19. století, je architektonicko-technickou jedinečností. Na délce 52 km vede od Kužele nad Novým Údolím u Bavorsko-českých hranic pod Třístoličníkem do řeky Mühl. Kanál je 2,5 m široký a 1 m hluboký, podél kanálu vede cyklostezka. Renesanční jádro města Prachatice založeného koncem 13. století, ve Vás určitě zanechá trvalý dojem. Klatovy se svými katakombami s mumifikovanými těly jezuitů se pyšní nejstarší lékárnou U Bílého slona, jejíž zařízení pochází ze 17. století.

Sport

V obci Lipno nad Vltavou byl vybudován nádherný rekreační areál Marina Lipno (krytý bazén se nachází téměř na břehu přehrady). Jelikož nabízí Kramolín v sousedství dobré lyžařské podmínky, přijdou si zde na své téměř všichni milovníci sportu na své. Užijte si ubytování v Čechách v poklidu a bez komplikací. Běhu na lyžích se můžete věnovat téměř všude (více než 300 km upravených stop!). Nejznámější sjezdovky se nachází v Železné Rudě, Churáňově-Zadově a ve Strážném. Ve mnoho městech si můžete vypůjčit kola (např. v Horní Plané, odsud můžete dokonce objet celou přehradu Lipno) - Šumava je rájem pro cyklisty. Nabízejí se i výlety na lodích, půjčovna lodí je např. v Českém Krumlově. Vodním sportům se můžete věnovat na řekách a jezerech, na mnoho místech budete i úspěšnými rybáři.