Zimní dovolená na Šumavě

Zimní horské chaty v České republice

V létě je Šumava rájem cykloturistů, ale v zimě se promění ve fantastický terén pro běžecké lyžování podobající se nekonečným skandinávským pláním. A milovníci sjezdovek si zde také přijdou na své. Není lepší příležitosti, než si během jarních prázdnin pronajmout kompletně vybavenou rekreační chatu nebo chalupu od společnosti NOVASOL, a strávit tak krásnou zimní dovolenou v Čechách!

Lipno nad Vltavou

Jediné pětihvězdičkové lyžařské středisko v jihočeském kraji se jmenuje Skiareál Lipno a nachází se mezi horami Kramolín a Slupečný vrch u Lipna nad Vltavou. 3 sedačkové lanovky, 2 vleky, více než 8 km sjezdovek, 40 km upravovaných běžeckých stop a úžasný dětský výukový areál Foxpark - to je skvělá vizitka jednoho z nejmodernějších zimních středisek v České republice. Pokud zamrzne přehrada Lipno, tak zde najdete perfektní 11 km dlouhou bruslařskou dráhu. A chcete-li relaxovat, můžete zavítat do krytých akvaparků přímo v Lipně nad Vltavou nebo ve Frymburku. Jestliže hledáte kvalitní ubytování v blízkosti skiareálu Lipno nad Vltavou, můžete si pronajmout např. stylovou chatu v Čechách na samotě u obce Novosedly jen kousek od Českého Krumlova. Nedaleko Českého Krumlova se nacházejí také moderní rekreační apartmány Věžovatá Pláně a jen 20 kilometrů od Lipna nad Vltavou si můžete pronajmout útulný rekreační byt v Černé v Pošumaví.

Zadov - Churáňov

Další velké šumavské zimní středisko Zadov se nachází v nadmořské výšce 890-1.119 m a kromě výborných podmínek pro sjezdové lyžování zde najdete více než 50 km perfektně upravených běžeckých stop, ve kterých možná potkáte naši bývalou úspěšnou lyžařku Kateřinu Neumannovou. Co si od ubytování v Čechách přát víc? Vzhledem k méně náročným lyžařským profilům je Zadov ideálním místem pro zimní dovolenou s dětmi a velká rekreační chata až pro 10 osob v osadě Nový Dvůr leží jen 4 kilometry od zadovského skiareálu. Další tipy na ubytování v blízkosti lyžařského areálu Zadov: horská chalupa pro 12 osob Žírec, hezké rekreační chaty v Nezdicích na Šumavě, velký rekreační dům v Pravětíně u Vimperka nebo půvabná rekreační chalupa Běleč u Prachatic.

Železná Ruda - Špičák

Největší zimní středisko na Šumavě se rozkládá kolem Železné Rudy u hranice s Německem a kromě 8 kilometrů sjezdovek s umělým zasněžováním se pyšní také nejprudší sjezdovkou u nás, která se nazývá Šance. Samozřejmostí skiareálu Špičák je samostatný snowpark, lyžařská škola, půjčovna lyží a také bezplatné internetové připojení (Wifi) v rámci areálu. Pronajměte si online pěkné apartmány Hojsova Stráž nebo horskou chatu v Javorné a již nyní se můžete těšit na úžasnou zimní dovolenou v okolí Železné Rudy! Horské chaty v Čechách jsou to pravé pro Vaši dovolenou.

Pozornost si určitě zaslouží i menší šumavské skiareály nebo sjezdovky (Hojsova Stráž, Přimda, Kašperské hory, Kvilda, Javorník, Kubova Huť, Horní Vltavice, Strážný, Javorná - Čachrov a další), takže pronajmete-li si kvalitní a kompletně zařízenou rekreační chatu nebo apartmán NOVASOl, najdete v blízkosti prakticky každé chaty možnost sjezdového lyžování. A ještě jednou opakujeme: Šumava je jednou z nejkrásnějších oblastí pro běžecké lyžování v celé Evropě!