search

Dovolená ve východních Čechách

Rekreační domy v Čechách a ubytování v České republice

Východní Čechy na chatě, na chalupě nebo v pronajatém rekreačním apartmánu. Rekreační dům nebo chata je vždy ideální východisko pro Vaši dovolenou v Čechách. Stejně jako ostatní turistické regiony České republiky, mají i dosud trochu opomíjené Východní Čechy co nabídnout: především rozmanité aktivity v nádherné a neporušené přírodě s polabskými nížinami, pahorky i vysokými horami. Téměř všude ve východních Čechách najdete atraktivní cíle vyprávějící zajímavé příběhy o dějinách a kultuře, všude narazíte na stopy významných osobností a událostí.

Příroda ve východních Čechách

Východní Čechy se u domácích i zahraničních turistů rázně hlásí o slovo!

Východočeské Polabí láká svým příjemným a teplým podnebím ke slunění, koupání a jiným vodním sportům. Naopak romantické a divoké Adršpašsko-Teplické skály navštěvují každý rok tisíce milovníků turistiky, cykloturistiky, horolezectví nebo prostě milovníky panenské přírody. Rodinná dovolená v Čechách hraje všemi barvami. Orlické hory a Kralický Sněžník jsou prvotřídními destinacemi pro pěší turistiku, výlety na horských kolech a samozřejmě sjezdové i běžecké lyžování. Kvalitní ubytování ve východních Čechách - naše chaty, chalupy, rekreační domy a apartmány naleznete již ve 30 různých východočeských destinacích:, Žamberk - Betlém, Železný Brod.

Východočeské památky

Ve východních Čechách se zachovalo velké množství hradů, zámků a sakrálních staveb. Návštěvníci mají možnost obdivovat různé architektonické slohy a seznámit se s příběhy dávno zapomenutých dob. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Čechách. Nádherný gotický hrad Litice, renesanční zámek Častolovice se svou chloubou - dančí oborou a samozřejmě zámecký komplex v Litomyšli pod ochranou UNESCO představují jen malý výběr ze spousty zajímavých památek a pamětihodností ve východních Čechách.

Za kulturou do východních Čech

Vydejte se po stopách, které v regionu Východní Čechy zanechaly takové osobnosti jako Matthias Bernhard Braun, Johann Wolfgang Goethe, Jan Gočár, Bedřich Smetana, Bohuslav Martinů nebo jiní. Dovolená v Čechách je nezapomenutelným zážitkem. Vřele doporučujeme spojit dovolenou ve východních Čechách s návštěvou světoznámého operního festivalu Smetanova Litomyšl nebo navštívit město Polička, rodiště hudebního skladatele Bohuslava Martinů. Rekreační dům, chata nebo apartmán je přitom ideální ubytování ve východních Čechách!