Pobyt Česko, ubytování Česká republika 

Tipy na výlety a zajímavá místa v Čechách

Východní Čechy jsou jedním z nejkrásnějších regionů celé České republiky. Teplé a úrodné Polabí nabízí spoustu příležitostí ke koupání, pěší turistice i cykloturistice. Dovolená v Čechách je nezapomenutelným zážitkem. Orlické hory a Kralický Sněžník lákají příznivce horských kol a samozřejmě lyžování. A nesmíme zapomenout na spoustu krásných východočeských zámků (Častolovice, Rychnov nad Knežnou), hradů (Kunětická hora, Pecka), měst (Pardubice, Hradec Králové, Náchod) a městeček. Zařízené rekreační chaty, chalupy a domy ve východních Čechách vám přitom poskytnou dokonalé zázemí pro objevování tohoto půvabného regionu.

Východní Čechy - přírodní zajímavosti

Adršpašsko-teplické skály v chráněné krajinné oblasti Broumovsko představují nejrozsáhlejší skalní město ve střední Evropě. Mezi nejznámější skalní útvary patří Milenci, Homole cukru nebo Sloní náměstí. Adršpašsko-teplické skály můžete navštívit v každém ročním období! Horské chaty v Čechách jsou to pravé pro Vaši dovolenou. Chráněná krajinná oblast Železné hory, to je romantická krajina tichých lesů kolem Chrudimky a Doubravy, kterou si zamilovali např. známí čeští malíři Antonín Chittusi, Antonín Slavíček a Jindřich Průcha. Přírodní rezervace Toulovcovy maštale nedaleko Litomyšle je unikátní krajinou skalních útvarů, kaňonů a jeskyní, kde se podle staré pověsti skrýval loupeživý rytíř Toulovec a jeho družina. Vydejte se s námi po jeho stopách!

Východní Čechy - památky a pamětihodnosti

Zámek Litomyšl - jeden z prvních renesančních zámků v Čechách s nádhernou sgrafitovou výzdobou a komplexem zámeckých zahrad byl v roce 1999 zařazen na seznam UNESCO. V zámeckém pivovaru se narodil Bedřich Smetana. Zarezervujte si ubytování v soukromí v Čechách. Nádherný gotický hrad Pecka u Nové Paky ukrývá expozici o životě Kryštova Haranta z Polžic a Bezdružic, proslulého humanisty a cestovatele, a z hradní vyhlídky se otevírá jeden z nejkrásnějších výhledů u nás na celý hřeben Krkokoš se Sněžkou i Černou horou. Kromě zámku a krásné městké památkové rezervace se Pardubice chlubí mimo jiné slavným dostihovým závodem Velká Pardubická, vynikajícím perníkem a výborným hokejovým mužstvem.

Východní Čechy - aktivní dovolená

K nejoblíbenějším letním aktivitám patří určitě koupání a slunění, kterých si ve východních Čechách můžete užít, co jen hrdlo ráčí. Stačí navštívit např. přehrady Seč, Rozkoš nebo Pastviny, rybníky Peklo, Hluboký anebo oblíbenou pískovnu Mělice. Během dovolené v Čechách se rozhodně nebudete nudit. Ve východních Čechách také najdete několik krásných lázní: Jánské Lázně, Lázně Bělohrad, Velichovky nebo Lázně Bohdaneč. Za návštěvu určitě stojí zámek Ratibořice a Staré Bělidlo v Babiččině údolí a pozoruhodnou atrakcí je také pevnost Dobrošov na Náchodsku, která byla součástí nejtěžšího opevnění Československa budovaného v letech 1935 až 1938.