search

Dovolená v západních Čechách

Zajímavá dovolená v regionu Západní Čechy

Tento turistický region, který se nachází na západě České republiky na hranicích s Bavorskem a Saskem, se proslavil hlavně svými léčebnými lázněmi. Trojúhelník západočeských lázní tradičně tvoří Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. Čím dál větší oblibě se těší v poslední době i lázně Jáchymov a nesmíme zapomenout ani na menší (ale přinejmenším stejně hezká) lázeňská města Kynžvart a Konstantinovy Lázně. Ale pozor: naše chaty a rekreační domy v Čechách se nacházejí i na dalších zajímavých místech západních Čech.

Západní Čechy - lesy a minerální prameny

Venápadný region u hranic s Německem má rozhodně co nabídnout!

Smrkové, borové, jedlové a bukové lesy pokrývají stejně jako jednotlivé horské masivy velkou část západních Čech, takže Krušné hory, Slavkovský les, Český les i Tepelská vrchovina jsou rájem všech houbařů. Chráněná přírodní rezervace Soos se nachází nedaleko od Františkových Lázní a ukrývá unikátní vřesoviště s aktivními minerálními prameny. Během dovolené v Čechách se rozhodně nebudete nudit. Díky zdejším minerálním solím se zde daří floře, kterou jinak najdete jen v blízkosti moře. Zdejší léčivé bahno se aplikovalo již u prvních slatinných terapií a slatinných koupelí.

Západní Čechy - památky

Lázeňská střediska evropského významu Karlovy Vary a Mariánské Lázně se pyšní nádhernou lázeňskou architekturou z přelomu 19. a 20. století a bohatým kulturním životem. Město Cheb na horním toku Ohře má bohatou historii a zde byl také v roce 1634 zavražděn slavný Albrecht z Valdštejna. Dovolená v Čechách je záruka skvělého zážitku pro každého. Hlavní město Chodska Domažlice se již v roce 1262 stalo královským městem Přemysla Otakara II. a jeho půvabný Chodský hrad dnes slouží jako Chodské muzeum.

Hory v západních Čechách

Rekreační domy a ubytování v České republice

Krajina Západních Čech má všechny předpoklady pro to, abyste tu mohli trávit nádhernou dovolenou. Milovníkům turistiky, cykloturistiky a zimních sportů doporučujeme navštívit sportovní střediska v Krušných horách: Bublava, Stříbrná, Boží Dar, Klínovec (s 1.244 metry nejvyšší hora v Krušných horách), Potůčky a Pernink. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou v Čechách.

  • Využijte zdejší velmi dobré podmínky k pěším procházkám, cyklistickým výletům a běžeckému i sjezdovému lyžování!