Tipy na výlety, atrakce a další zajímavá místa.

Dovolená a pobyt v České republice

Západní Čechy jsou proslulé zejména díky svým léčivým minerálním pramenům, ale pohoří Krušné hory, Český les a Slavkovský les a jejich nádherné hluboké lesy se v posledních letech proměnily v ráj cyklistů, turistů a houbařů. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou v Čechách. Naše chaty, apartmány a rekreační domy v západních Čechách vám poskytnou dokonalé zázemí pro objevování tohoto krásného koutu České republiky a třeba se vám bude hodit i několik tipů na výlety, které jsme si pro vás připravili!

Západní Čechy - příroda a minerální prameny

Unikátní přírodní rezervace Soos kousek od Františkových Lázní je rozlehlým rašeliništěm, kde vyvěrají minerální prameny a tzv. mofety (malé bahenní sopky dokládající vulkanickou činnost). Rezervací, která nemá ve střední Evropě obdoby, vede po dřevěných chodnících naučná stezka. Během dovolené v Čechách se rozhodně nebudete nudit. Chráněná krajinná oblast Slavkovský les se rozkládá mezi lázeňskými městy Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Lázně Kynžvart a můžete si zde prohlédnout mokřadní louky (známé Kladské rašeliny), původní bukové lesy a romantické kaňony v údolích řek Teplá a Ohře. Krušné hory jsou naším nejdelším pohořím a táhnou se 130 km podél hranic se Saskem od Plesné až k Tiským stěnám. Protože hřeben Krušných hor je poměrně plochý, tak se díky dobře značeným cyklostezkám stal vyhledávaným cyklistickým terénem.

Západní Čechy - města a památky

Karlovy Vary jsou střediskem českého lázeňství s více než 60 termálními prameny. Nejteplejší pramen Vřídlo má teplotu 73ºC. Sám Johann Wolfgang Goethe byl často hostem Karlových Varů a vděčil jim svými slovy za úplně novou existenci. Co si od ubytování v Čechách přát víc? Město Horšovský Týn patří k našim nejhezčím památkovým rezervacím (již od roku 1953) s půvabným renesančním zámkem a přilehlým nádherným anglickým parkem o rozloze 40 ha. Jižní okolí města Chomutov sice poškodila těžba hnědého uhlí, ale např. historické jádro se pyšní celou řadou krásných gotických, renesančních a barokních staveb (Collin-Lutherův dům). Určitě nezapomeňte také na Podkrušnohorský zoopark a zvláštní Kamencové jezero, kde je mimořádně čistá voda ke koupání.

Karlovy Vary

Západní Čechy - aktivní dovolená

Aquapark ve stylu starých antických lázní Aquaforum Františkovy Lázně je fantastickou welnes oázou s termálními bazény, vířivkami, vodními tobogány a skluzavkami, vodní jeskyní, vřídly a dalšími atrakcemi. Perfektní zábava i odpočinek pro celou rodinu! Rodinná dovolená v Čechách je přímo nabitá skvělými zážitky. Vodní nádrže Skalka a Jesenice u města Cheb jsou nejen zdrojem vody, ale i skvělým rekreačním areálem pro široké okolí. Koupání, rybaření, windsurfing a další vodní aktivity zaručeny! Boží Dar se nachází na hřebeni Krušných hor pod Klínovcem a je jednou z nejvýše položených obcí v České republice (1.028 m). Boží Dar vznikl v 16. století jako hornická osada, ale dnes představuje oblíbené letní i zimní horské středisko s výbornou turistickou infrastrukturou!