search

Dovolená ve Žďáru nad Sázavou

Rekreační domy Žďár nad Sázavou, to jsou památky a zelené lesy

Neobyčejné sepětí vzácných památek a krásné přírody dělá ze Žďáru nad Sázavou jeden z nejlákavějších turistických cílů v ČR. Toto nádherné okresní město najdete v nadmořské výšce 580 m n. m. v kraji Vysočina na křižovatce hlavních silnic z Havlíčkova Brodu do Bystřice nad Pernštejnem a ze Ždírce nad Doubravou do Velké Bíteše. Obývá ho přes 21 tisíc obyvatel a dělí se na místní části Staré Město, Nové Město, Dolní Libušín, Zámek (lidově Klášter), Stalingrad, Horní Libušín, Vysočany, Přednádraží, Pod Vodojemem, Mělkovice, Plíčky, Radonín, Stržanov a Veselíčko. Městem, jak už napovídá název, teče řeka Sázava a vede železniční trať. Díky našim rekreačním domům ve Žďáru nad Sázavou poznáte všechna lákadla zdejšího magického kraje.

Dovolená Žďár nad Sázavou a výlety Vysočinou

Dovolená v České republice je záruka skvělé zábavy. Větší část Žďáru n. S. se nachází už uvnitř Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy, zřejmě turisticky nejpopulárnější části Vysočiny. Pramení tu několik českých a moravských řek jako Doubrava, Chrudimka, Oslava, Sázava a Svratka. Nedaleko se modrá řada rybníků v čele s Velkým Dářkem, s Veselským rybníkem, s Matějovským rybníkem a s rybníkem Medlov. K nejvýznamnějším vrcholům patří Devět skal (836 m n. m.), Křovina (829 m n. m.), Křivý Javor (823 m n. m.), Kopeček (821 m n. m.), Pasecká skála (818 m n. m.), Suchý kopec (814 m a Buchtův kopec (813 m n. m.). Během zimní dovolené ve Žďáru nad Sázavou využijte Areál pro běžecké lyžování a biatlon Vysočina Arena u Nového Města n. M.

Ubytování Žďár nad Sázavou poblíž památek UNESCO

Historie Žďáru n. S. se začal psát už kolem roku 1100, kdy u brodu přes Sázavu vyrostla obchodní osada. O mimořádném významu města svědčí barokní poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře od J. B. Santiniho-Aichela, od roku 1994 součást světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Ubytování ve Žďáru nad Sázavou využijte i k poznání konventního kostela Nanebevzetí Panny Marie, hřbitovního kostela Nejsvětější Trojice, původně renesanční radnice, tvrze s regionálním muzeem či barokní most zvaný „malý Karlův most“.