Pronájem rekreačního domu v Čechách nebo bytu je individuální formou dovolené, která se těší stále větší oblibě. Až na několik výjimek lze ke všem NOVASOL rekreačním domům a bytům přijet bez problémů osobním automobilem. Výhoda vlastní mobility a nezávislosti je obrovská.*Rádi bychom Vás nicméně upozornili na několik důležitých dopravních informací, které platí v České republice, a díky nimž snad bude Vaše cesta na dovolenou ještě bezpečnější.

Cestování autem po České republice

Už se nemůžete dočkat letní dovolené v České republice, až vyrazíte k vysněným rekreačním chatám? Jistě plánujete pohodlnou cestu. Jak si ji ovšem, co nejlépe zařídit? Máte hned několik možností. Jako skvělá se objevuje cesta vlakem a autobusem. Ta ovšem nedopřává člověku mnoho soukromí. Nejlepší a nejrychlejší formou přesunu je bez pochyby automobil. Vlastní doprava přináší komfort a velkou dostupnost. Jízda autem slibuje požitek a rychlost z jízdy. Pokud jedeme na dovolenou s dětmi anebo přáteli, měli bychom dbát na platné dopravní předpisy naší země. Ne vždy se může porušování, vychvalování a nesmyslné předjíždění vyplatit, proto myslete na své povinnosti jako řidiče dopravního prostředku.

Báječné apartmány v Čechách

Počínaje rokem 2006 platí pro řidiče platná a nová pravidla i bodový systém. Pro osobní automobily je určeno, že v obci mohou jet rychlostí 50 km/hod, mimo obec 90 km/hod, na rychlostní komunikaci v obci 80 km/ hod a na rychlostní komunikaci mimo obec 130 km/hod. nemusíme zdůrazňovat, že překročení rychlosti je pokutovaný přestupek. Nezapomínejte na povinnost celodenního a celovečerního svícení v České republice. Při mlze, hustém sněžení a za vytrvalého deště musí řidič zapnout i mlhová světla, zadní červená. Co se týče jízdy s dětmi, musí být vůz vybaven autosedačkou či jiným přepravním zádržném systémem, pokud nemá převážené dítko více kilogramů, jak 36 anebo jeho výška nepřekračuje 150 centimetrů.

Užijte si bezproblémovou dovolenou v Česku.

Krásné ubytování v Čechách

Řidič a jeho spolujezdci vepředu i vzadu musí být připoutání bezpečnostním pásem. Cyklisté, motocyklisté i jejich spolujezdci, kteří nedosáhli věku 18 let, jsou povinni mít helmu. Dálniční známka se lepí zevnitř vozidla na přední sklo. Je volně dostupná na poštách, čerpacích stanicích i hraničních přechodech. Telefonování bez hands free sady není povoleno! Snad každý ví, že před a při řízení automobilu je přísně zakázáno pít alkohol, omamné látky anebo silné léky. Nedělejte si dovolenou v rekreačních domech v České Republice nepříjemnou a potěšte se alkoholem až na místě určení. Určitě se báječně pobavíte s přáteli v rytmu hudby na terase u vody. Všechny aktuální změny a povinnosti řidiče osobního automobilu zjistíte na stránkách Ministerstva dopravy.

Dovolená v Čechách

  • Platí povinnost používat bezpečnostních pásů.
  • Maximální povolená rychlost: v obcích 50 km/h, mimo obec 90 km/h, dálnice 130 km/h
  • Platí absolutní zákaz používání alkoholu za volantem stejně jako používání mobilních telefonů za jízdy. Používání zařízení handsfree je povolené.
  • Dbejte na povinnost používání bezpečnostních pásů na všech sedadlech ve vozidle a u dětských autosedaček. Od 28.10 do 31.03. dále platí povinnost rozsvítit potkávací světlo.
  • Přizpůsobujte jízdu aktuálním podmínkám. Pozor na aktivní stavební činnost na silnicích a u domů.
  • Doporučujeme jezdit obzvlášť opatrně přes železniční přejezdy. V případě dopravní nehody byste vždy měli přizvat policii, která sepíše protokol o škodě na vozidlu. V případě viditelných škod na vozidle musí z protokolu vyplývat, že nejsou žádné námitky proti výjezdu z České republiky.

Prohlédněte si naši nabídku apartmánů v Čechách.

Ubytování v Čechách

Doporučujeme parkovat Vaše vozidlo na hlídaných parkovištích, garážích či podzemních garážích. Pokud to není možné, mělo by být vozidlo opatřené imobilizérem / ochranou proti krádeži viditelnou zvenku. Dbejte na to, aby veškeré prostory v autě byly prázdné. Nenechávejte v autě žádné cenné předměty či peněženky. V České republice platí povinnost dálniční známky na všech rychlostních komunikacích a dálnicích, kterou lze zakoupit na hraničních přechodech, na poštovních úřadech a u některých čerpadel pohonných hmot.

  • Pro motocyklisty platí povinnost nošení přilby, tato povinnost platí i pro děti do věku 15 let na kolech.
  • Hlášení poruch - Česká republika: UAMK 1230.

Rodinná dovolená v Čechách bude nezapomenutelným zážitkem.