Ubytování v Čechách

Dovolená v České Republice se vyplatí – a to je pravda: Praha je nádherná. Ale Česká republika má mnohem víc co nabídnout. Ačkoli tato země vzhledem k své rozloze 78 864 čtverečných kilometrů patří spíše k těm menším, mohla by být díky přírodnímu bohatství a cenným kulturním památkám považována bez nadsázky za velmoc.*Nejen hlavní město Praha, ale také menší městečka v Čechách stojí za návštěvu. Ať už v létě nebo v zimě, u NOVASOL vždy najdete ten správný rekreační dům či vhodný apartmán v Čechách.

Dovolená v Čechách

Celá řada z nich resp. jejich částí byla vyhlášena urbanistickými rezervacemi, které jsou chráněny, některé byly dokonce zaneseny do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. K nim patří např. Kutná Hora ve Středních Čechách, Český Krumlov v Jižních Čechách, Kroměříž ve Středních Čechách atd. Více než 2 000 zachovalých hradů a zámků tvoří důležitou součást kulturního dědictví České republiky. Češi milují přírodu a rádi tam traví volný čas. Ale i návštěvníci si oblíbili nejrůznější podoby přírody - hluboké lesy, nesčetná jezera, rybníky a řeky, podzemní svět jeskyň, nepříliš vysoké hory, nádherné skalní útvary.... V současnosti má Česká republika devět různých národních parků a biosférických rezervací jako např. Pálava či České Švýcarsko. Podnebí v České republice není jednotné vzhledem k velkým rozdílům krajiny. Obecně lze ovšem mluvit o mírném podnebí. Čím výše vystoupíte, tím nižší jsou teploty a tím větší jsou srážky za rok. Prázdninové domy v České Republice jaou tím pravým pro Vaši dovolenou.

Ubytování v soukromí v Čechách

Na své si zde přijdou ovšem i milovníci sportu. V posledních letech bylo vybudováno více mež 90 golfových hřišť. Milovníkům turistiky a cykloturistiky jsou k dispozici dobře značené turistické a cyklistické stezky. Ale nesmíme zapomenout ani na oblíbená střediska zimních sportů v Krkonoších či na Šumavě nebo tisíce vodních ploch, které zvou ke koupání, plávání či rybaření. Rodiny s dětmi si určitě nenechají ujít výlety do jedné z deseti zoologických zahrad v České republice, kde se každoročně rodí desítky nových mláďat. Dinopark v Plzni, středověké výstavy na hradě Loket, muzeum automobilového výrobce Škoda v Mladé Boleslavě nebo westernové městečko Šiklův mlýn jsou jen některé tipy na výlety po České republice. Ubytování v České Republice Vás rozhodně neomrzí.

Jak dobře znáte Českou republiku?

Není nic lepšího než dovolená v Čechách! Vezměte svoje děti na putování krajinou rodné vlasti. Vždyť je to ostuda nepoznat největší unikáty historie, přírodní krásy, lidové tradice a zvyky, sportovní areály, Zoo i zábavné parky. Nejenže se báječně pobavíte, ale navíc najdete komfortní ubytování v Čechách. To vše za super ceny! Kochejte se českými perlami zapsanými na kulturní dědictví UNESCO. Procestujte zemi křížem krážem. Kdo nebyl v hlavním městě, není pravý Čech. Pokud máte málo času, prohlédněte si určitě Karlův most, katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, Staroměstské náměstí a orloj, Josefov, vilu Tugendhat, Petřín, Tančící dům, Židovské muzeum a Národní divadlo. Praha okouzlí kulturním nádechem, divadelními představeními, muzei, galeriemi umění i bujarým nočním životem. Osloví i vyjížďka v parníku po Vltavě a návštěva Zoo.

Rekreační domy v Čechách

Je to až neuvěřitelné, jak turisty přitahují jeskyně a skalní útvary. Přírodní památky s kapkou nebezpečí se nacházejí v Čechách i na Moravě. V Moravském krasu, Blansku, Bozkově, Koněprusech, Mladeči, Českém krasu, Štramberku, Českém ráji, Teplicích nad Bečvou i Českém Švýcarsku si užijete jeskyní s mnoha úkazy, horolezectví, čisté přírody, turistiky, specifické architektury, divokých řek i okolních historických hradů, zřícenin, rozhleden. Česká republika dominuje stovkami ne-li tisícovkou přírodních a historických magnetů. Dokonalou volbou pro letní poznání jsou hrady a zámky se vzácnými expozicemi. Určitě musíte navštívit monumenty Bechyně, Bezděz, Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, Křivoklát, Mělník s vinnými sklepy Jiřího Lobkowitze, Děčín s konírnou, Rožmberk, Loket, Dobříš, Dětenice, Červený Újezd, Klášter nad Ohří, Bouzov, Veveří anebo Zbiroh. Právě v těchto tajemných místech se konají kulturní akce a festivaly. Rekreační byty v Čechách jsou kouzelné.

Prázdninové domy v Čechách

O atraktivní formu letní i zimní dovolené se postarají české hory. Ukojíte zde nejen své sportovní nadání, lyžování, turistiku, jízdu na kole anebo horolezectví, ale nadechnete se čerstvého vzduchu, projedete se lanovkou, spatříte chráněné druhy fauny i flory, najíte se sladkých malin a nasbíráte košíky hub. Své opojení prožívejte v Beskydech, Krkonoších, na Šumavě i v Jeseníkách. Léto budiž pochváleno! Letní prázdniny v chatách v Čechách by nebyly to pravé ořechové bez úžasného koupání v řekách, přehradách, vodních nádržích rybnících či aqvaparcích. Zde se představivosti meze nekladou. Děti budou skotačit na skluzavkách i tobogánech. Nenechte nic náhodě a rezervujte si parádní ubytování v České republice poblíž vodních toků včas!