Jedno je jisté: tato země, její historie i přítomnost mají svůj neopakovatelný půvab. Nejen příroda zde ovšem láká na nezapomenutelnou dovolenou. Pronájem rekreačních domů, chat, chalup a apartmánů v Čechách umožňuje také díky své volnosti seznámit se detailně s místní kulturou. Česká republika mnohdy „svádí“ své návštěvníky kulturními akcemi té nejvyšší kvality: z celé řady událostí připomeňme např. hudební festivaly Pražské jaro nebo Smetanovu Litomyšl. Česká republika také ožívá v prohlídkách měst, na koncertech, setkáních s hudebníky, umělci a obyvateli země.

Dovolená v Čechách

Na stopách UNESCO zde najdete svou cestu do minulosti – 11 z 730 kulturních a přírodních klenotů světa se nachází v České republice. Světoznámé památky se nachází v Praze, Kutné Hoře, Litomyšli, Olomouci, Kroměříži, Lednici, v Brně, Žďáru nad Sázavou, Telči, Českém Krumlově a jiných městech.

Prázdninové domy v České Republice Vás přiblíží místním tradicím.

  • Okružní jízda těmito městy je zážitkem pro všechny smysly.
  • Více než 2000 hradů, zámků, pevností a zřícenin hradů poskytuje každoročně útočiště nejrůznějším akcím.
  • Turnaje v šermování, lidové slavnosti, jarmarky a klasické koncerty se pořádají prakticky po celý rok.

Rekreační domy v Čechách

Co se vám vybaví, když pomyslíte na dovolenou v České republice? Určitě hned pomyslíte na její skvělé památky zapsané na listinu kulturních a přírodních krás světa. Naše malá země dominuje hmotnými i nehmotnými atrakcemi obdivovanými cestovateli celé zeměkoule. Všechny divy můžete spatřit na vlastní oči a večer odpočívat v rekreačních domech České republiky. Mezi nejslavnější stavby českého státu patří historické centrum Prahy se zámkem v Průhonicích. Ani historický střed Českého Krumlova a Telče nestojí opodál. Tato tři velkolepá města vévodí chrámy, katedrálami, kostely i hrady a zámky. Málokterý turista jim odolá. Dalšími perlami zapsanými na listinu UNESCO jsou barokní Poutní kostel svatého Jana Nepomuckého, středověké centrum Kutné Hory s kostelem sv. Barbory a chrámem Nanebevzetí Panny Marie v Sedlici.

Skvělé ubytování v soukromí v Čechách

Ani moravské památky se nedají zahanbit. Lednicko-valtický areál v okrese Břeclav, zámek s okolními zahradami v Kroměříži a Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci musíte spatřit. Vesnická památková rezervace v Holašovicích, zámek v Litomyšli, vila Tugendhat, Třebíčská židovská čtvrť a bazilika svatého Prokopa nezklamou vaše představy. Do nehmotného kulturního dědictví UNESCA Česka řadíme mužský lidový tanec Verbuňk, masopustní průvody s maskami na Hlinecku, sokolnictví a Jízdu králů. Český, moravský i slezský lid je známý svými lidovými tradicemi a zvyky. Prozkoumejte Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, muzeum ve Strážnici, soubor lidových staveb u Kouřimi, Přerov nad Labem a Slovácko. Dovolená v Čechách bude nabitá každý den.

Pohodlné apartmány Česko

České tradice mají původ z pohanských i křesťanských zvyků. Pěkné slavnosti, festivaly, divadelní představení, výstavy a ukázky lidových tanců můžete obdivovat po celý rok. Vše začíná masopustem, velikonocemi, pokračuje pálením čarodějnic, prvním májem, nat o přichází dušičky, sv. Martin, sv. Mikuláš a oblíbené vánoce. I když se rozhodnete cestovat po naší vlasti na jaře či v zimě, vždy se pobavíte. Zůstaňte tento rok v rodné zemi a poznejte její pamětihodnosti od A až do Zet. Pohodlí vám dopřejí i chaty v Čechách, kde strávíte příjemné chvíle s rodinou a kamarády. Projděte známé festivaly, divy zámků, zřícenin anebo zavítejte na jarmarky, trhy a koncerty vážné hudby. Ať už se ocitnete v Praze, Karlových Varech, Ostravě, Olomouci či Znojmě, vždy budete uchváceni českou kulturou.