search

Dovolená na Moravě

Prázdniny na Moravě

Morava je jednou ze 3 historických českých zemí a její název pochází od stejnojmenné řeky Morava pramenící na Králickém Sněžníku a protékající celým územím až do Dunaje. Praděd, Olomouc, Luhačovice, vinobraní - stačí vyslovit několik krátkých slov... Toužíte si ideálně odpočinout a užít si dovolenou v klidu, levně a přitom mít zajištěné i kvalitní ubytování Morava? S NOVASOL se Vám to splní a dokonce si zvyknete natolik, že už nebudete chtít dovolenou trávit jinak. Představte si odpočinek, kde se Vám zastaví čas, zapomenete na běžné starosti a oddáte se blaženému pocitu bezstarostnosti v natolik pohostinné a příjemné krajině, jakou již dlouho hledáte. A přitom to může být i dovolená v Čechách s dětmi, kterým se bude líbit, že bydlíte po svém a vynechali jste přelidněný hote.

Příroda na Moravě

Krásná pohoří severní Moravě - Jeseníky, Beskydy a Javorníky střídají střední Moravě úrodné úvaly Hané, pahorky a menší vrchy - Českomoravská vysočina, Drahanská vrchovina, Vsetínské vrchy a velmi oblíbenou turistickou oblastí je samozřejmě jižní Morava, krajina plná vinic a těch nejúrodnějších polí.

Chcete-li přitom poznat Moravu ze všech stran, stačí si pronajmout ubytování na Moravě, ať už chatu, chalupu, apartmán nebo rekreační dům, ale vždy si budete moci užívat chvíle soukromí. Dovolená v Čechách může být klidnou relaxací – děti poznají historii a projdou se krajem, kde je stále co objevovat. Máte tu jedinečnou možnost poznat i rozsáhlé podzemní prostory Moravského Krasu, spolu s impozantní propastí Macochou, jejímž hrdlem líně protéká Punkva. Ideální příležitostí je i vzít si kolo a projet se po cyklostezkách, kterých je Morava plná. Poznat ji ze sedla je totiž opět jiný pocit, který stojí za to.

Morava a její památky

Na Moravě se samozřejmě nachází také spousta zajímavých památek a pamětihodností, přičemž hned 8 z nich figuruje na seznamu UNESCO (např. Lednicko-Valtický areál, Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži). Všechny památky velmi dobře dokládají, jakému významu a vážnosti se Morava těšila nezapomeňme, že již v 9. století byla Morava centrem prvního státu na našem území. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Čechách. Vítr tu voní vínem a slivovičkou, jakmile se pohneme blíže k oblíbeným sklípkům na Moravě tak známým. Několikrát nám cestu zkříží jiskřící tok řeky Moravy, která protéká i dalším centrem tohoto kraje – městem Olomouc. Tato perla mezi městy, disponujícími velkým historickým potenciálem, Vás nesmí minout. Poznáte obrovský počet kostelů, klášterů i úchvatný Arcibiskupský palác. Když se vydáme jižněji, narazíme na Brno a jeho výraznou dominantu vrchů s hradem Špilberk. Jih Moravy patří vedle Brna i Znojmu nebo třeba vyloženě vinařskému Mikulovu. Nechte se zlákat i do Ostravy, která umí být podstatně krásnější, než byste si kdy pomysleli. Ze svého ubytování na severní Moravě poznáte, jak je Ostrava barevná, její okolí vybízí k procházkám po naučných stezkách, které mapují velice zajímavou důlní historii. Okolí Ostravy lze dokonce velice pěkně poznat i z koňského sedla, tato tradice a chov je tu podstatně větší, než byste čekali.

Toulky přírodou až k přehradám a vinicím

Milovníci stále populárnější turistiky a cykloturistiky si na Moravě určitě přijdou na své, vždyť oblíbené cyklostezky a turistické trasy vedou např. podél vinohradů na Mikulovsku a Znojemsku. Moravské přehrady Nové Mlýny, Vranov, Těrlicko, Luhačovice lákají ke koupání, slunění, surfování. Rodinná dovolená v Čechách je přímo nabitá skvělými zážitky.

  • Zarezervujte si ubytování na jižní Moravě a věřte, že se Vám z dovolené nebude chtít odjet. Pokud si na sportování nepotrpíte, vždy Vás jistě potěší návštěva jednoho z mnoha stovek sklípků, které se zde nachází.

Jeseníky a Beskydy, dovolená na horách na Moravě

  • Sever Moravy Vás překvapí Jeseníky a Slezsko potom i Beskydy, o kterých se oprávněně hovoří jako o nekrásnějších horách v zemi. Jak v létě, tak v zimě tu najdete perfektní servis lyžařských středisek a nádherné pěší stezky.
  • Lyžařská stopa se tu rozvětvuje do nekonečných výhonků přesně tak, aby pokryla všechny vrcholky a stočila se dolů, do údolí. Horské chaty v Čechách nabízejí regionální kuchyni a pohodu s výhledy do krajiny, která pohladí po duši.

Na Moravě jako doma v ubytování v soukromí

Rekreační domy a ubytování v České republice

Ubytování v Čechách na Moravě v apartmánech a rekreačních domech naleznete na mnoha příjemných místech Moravy. Vždy v těsné blízkosti zajímavých míst a turistických zajímavostí. Moravu především tvoří úžasně rozmanitá příroda a klidné tempo života, pohostinné k návštěvníkům. Ubytování v Čechách si můžete objednat v malých vesničkách, blízko rybníků rybníků a provoněných vrcholků hor, ale také nedaleko měst plných historie a života, často uprostřed podřimujících velikánů. Takto vypadá dovolená na Moravě, krajina poznání a zážitků, prostoupená klidem a nekonečnými možnostmi.

  • Tak to je jen malý výčet toho, proč se Vám tu rozhodně bude líbit a díky čemu je stále důvod se sem vracet.