search

Dovolená v Blansku

Rekreační domy Blansko, to jsou jeskyně a zase jeskyně

Rozsáhlé lesy, blízká moravská metropole a především největší jeskyňářský ráj u nás charakterizují město Blansko. Toto okresní město najdete na řece Svitavě na jižním okraji Hornosvratecké vrchoviny v nadmořské výšce 276 m n. m. Obývá ho přes 20 tisíc obyvatel, patří do Jihomoravského kraje a jeho součástí jsou i čtvrtě Písečná, Podlesí, Sever, Staré Blansko, Staré bytovky, Vojánky a Zborovce. Polohu na vedlejší silnici 374 z Rájce-Jestřebí vynahrazuje důležitá železniční trať ze Svitav do Brna. Zkuste naše rekreační domy v Blansku a poznáte dlouhou řadu neobyčejných kulturních i přírodních atrakcí. Rekreační domy v České republice jsou pro vás cestou do ráje!

Dovolená Blansko na okraji Moravského krasu

Jenom několik kilometrů východním směrem začíná nad Blanskem Chráněná krajinná oblast Moravský kras. Právě Blansku jsou nejblíže její největší atrakce jako údolí říčky Punkva, propast Macocha, Punkevní jeskyně, Dům přírody Moravského krasu, vodopád u Boří, Čertův most či vyhlídka Koňský spád. Vydáte-li se během vaší dovolené v Blansku ještě dále, brzy narazíte na Sloupsko-šošůvské jeskyně, na větrný mlýn Ostrov u Macochy nebo na Národní přírodní památku Rudické propadání. Na druhou stranu od Blanska se táhnou nejvýchodnější vrcholky Vysočiny v čele s Bukovcem (596 m n. m.), Velkou horou (568 m n. m.) a Jedlí (562 m n. m.). Krásné vyhlídky tam nabízí Spešovská rozhledna, dvoupatrová rozhledna Malý Chlum, dřevěná šestiboká rozhledna Žernovník a 42 metrů vysoká rozhledna Babylon.

Apartmány Blansko a atrakce v okolí

Nejstarší písemná zmínka o osadě Blansko pochází Letopisu tzv. Kanovníka vyšehradského a pojí se s rokem 1136, avšak až v roce 1580 M. Žalkovský ze Žalkovic povýšil Blansko na městečko. K jeho největším pamětihodnostem se řadí Blanenský zámek se zámeckým parkem a Muzeem Blansko, barokní kostel sv. Martina s jedním z nejstarších zvonů na Moravě a poslední zachovaná huť železáren z 19. století Klamova huť. Využijte svého apartmánu v Blansku i k návštěvě dřevěného, původně podkarpatského kostela sv. Paraskivy ze 17. století. Do Blanska ho dovezli roku 1936.