search

Dovolená v Bruntále

Dovolená Bruntál je k turistice jako stvořená

Ano, tak toto jsou hory, nefalšované, vysoké a plné možností aktivního trávení volného času. Turistiku, daleké výhled do kraje, houbaření a další radovánky si skvěle užijete právě tady ve Vrbnu pod Pradědem. Krčí se pod Solným vrchem (819 m n. m.) mezi Rýmařovem a Andělskou horou, východním směrem od srdce Hrubého Bruntálu a severním směrem od Nízkého Jeseníku v nadmořské výšce 660 m n. m. Trvalé bydliště tu má zhruba 700 lidí, patří do Moravskoslezského kraje a spadá pod ní též Karlov pod Pradědem. Obcí prochází silnice č. 445 z Vrbna pod Pradědem do Rýmařova i železniční trať z Bruntálu, v poslední době však sporadicky využívaná. Zkuste naše rekreační domy v Bruntálu a buďte si jisti parádní dovolenou v České republice s možností výletů, sportování i relaxace.

Rekreační domy Bruntál, to jsou lyže, sopka a hory

Obec na východní straně vymezují poslední kopce Brantické vrchoviny, která je geomorfologicky částí Nízkého Jeseníku. Nejvyššími vrcholy této oblasti jsou Radimský kopec (638 m n. m.), U Rozhledny (633 m n. m.), Srnčí (565 m n. m.), Uhlířský vrch (672 m n. m.), Zadní vrch (566 m n. m.) či Skalka (599 m n. m.). Přímo nad vesnicí se tyčí Čertova hora (825 m n. m.). Nepříliš vzdálenou hranici s Polskem jako kdyby hlídala řada vyhlídkových bodů v čele s rozhlednou Hanse Kudlicha, kamenným krasavcem Cvilín a dřevěnou rozhlednou Ježník. V týdnech vaší dovolené v Bruntálu se jistě vypravte taktéž k přehradě Slezská Harta a na zámek v Krnově.

Horské chaty Bruntál zvou na skvělou lyžovačku

Západním směrem do výšek přes 1 400 m šplhající Hrubý Jeseník je nejsilnějším magnetem Vrbna pod Pradědem. Až na špičku nejvyšší moravské hory Praděda (1 491 m n. m.) to je necelých 20 km, ale proč jet autem, když značné turistická trasa začíná hned ve vesnici? Díky vaší horské chatě v Bruntálu budete mít blízko za lyžováním ve Sport centru Figura Praděd – Ovčárna, ve Ski areálu Červenohorské sedlo i ve Ski Areál Ludvíkov – Jeseník.