search

Dovolená na jižní Moravě

Jižní Morava; víno, slunce a fascinující krajina

Rekreační domy a chaty v České republice

  • Proč je jižní Morava jedním z nejoblíbenějších turistických regionů České republiky?
  • Odpověď je poměrně jednoduchá: nejvíce slunce, vynikající víno, unikátní příroda, neobyčejná pohostinnost a fascinující zvlněná krajina plná vinohradů a malebných vesniček.
  • Pronajměte si chatu nebo apartmán v Čechách a objevujte s námi kouzlo tohoto krásného regionu.

Jižní Morava, krajina plná vinic

Teplá a slunečná jižní Morava je tvořena především úrodnými nížinami (Dolnomoravský a Dyjsko-Svratecký úval) a kopcovitou krajinou s rozlehlými vinicemi (Kyjov, Vracov, Mikulov, Bzenec a další vinařské oblasti). Co si od ubytování v Čechách přát víc? Na hranicích s Rakouskem se uprostřed roviny zvedají chráněné a velmi ceněné Pálavské Vrchy, severovýchodně od Brna se rozprostírá Moravský kras. Meandry řeky Dyje obklopené zalesněnými svahy patří k překrásnému národnímu Parku Podyjí. Na východě regionu se mírně zvedají a klenou Chřiby, Vizovické vrchy a Bílé Karpaty.

Jižní Morava, kulturní klenot

Víno patří určitě k věcem, které nás při spojení s jižní Moravou napadnou nejdříve. Malebné vinice, útulné vinné sklípky a podzimní vinobraní sem prostě patří. Nesmíme přitom zapomenout na působivý moravský folklór. Jižní Morava jsou také nádherné lidové kroje, malebné selské stavby a charakteristická hudba, která často zazní na Slovácku na známých folklórních festivalech jako např. ve Strážnici. Naše Rekreační domy v České republice Vás jistě nadchnou. Zvláštní pozornost si zaslouží areál Lednice-Valtice, který je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Jihomoravská metropole Brno se může pyšnit dlouhou historií se spoustou zajímavých pamětihodností a architektonických památek.

Aktivně na jižní Moravě

Jihomoravská krajina je stvořená pro různé aktivity pro volný čas jako turistika (vřele doporučujeme hřeben Bílých Karpat), cykloturistika (vinařské cyklostezky!), koupání (vodní nádrže Vranov nebo Nové Mlýny), rybaření (rybníky u Hodonína nebo Pohořelic) či horolezectví. Dovolená v Čechách je nezapomenutelným zážitkem. Chaty a rekreační domy v České republice jsou ideálním ubytováním a zázemím v tomto překrásném koutu České republiky.