Ubytování v soukromí v Čechách

Tipy na výlety, atrakce a další zajímavá místa pro vaši dovolenou na jižní Moravě

Na rodinné dovolené si každý chce odpočinout a přijít takříkajíc na své. Ve všech turistických oblastech České republiky je celá řada zajímavých míst a akcí, a to samozřejmě platí i pro jižní Moravu. Naše chaty, chalupy a rekreační domy v Čechách vám přitom budou sloužit jako perfektní zázemí pro objevování této pozoruhodné oblasti!

Jižní Morava, přírodní poklady - dovolená a pobyt v České republice

Chráněná krajinná oblast Pálava se nachází v nejteplejší a nejsusší oblasti České republiky a má takřka středomořský charakter. Pálava patří k nejdéle osídleným místům ve střední Evropě (slavná Věstonická Venuše z doby lovců mamutů)! Pěší výlet na slavný vrcholek Děvín (550 m) je úžasný, stejně jako výhledy na velkou část jižní Moravy a Dolního Rakouska! Dovolená v Čechách je nezapomenutelným zážitkem.

  • Národní park Podyjí (na rakouské straně Thayatal) uchovává více než 40 km prakticky nedotčeného údolí řeky Dyje - je to nejzachovalejší říční údolí v ČR. V Podyjí žije celá řada chráněných živočichů, takže zde ve volné přírodě můžete pozorovat např. vydru říční, sysla obecného, několik druhů užovek na 150 druhů ptáků!

Jižní Morava, památky a pamětihodnosti

Prohlédnout si Lednicko-Valtický areál určitě stojí za to. Je to unikátní uměle vytvořený krajinný soubor o rozloze 140 km² skládající se z větších či menších staveb, řek, kanálů a zahrad. V roce 1996 se stal součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Na dovolenou v Čechách hned tak nezapomenete. Slavkov u Brna je v zahraničí známý pod názvem Austerlitz jako symbol Napoleonova brilantního vítězství. Město je spojené s proslulou bitvou tří císařů v prosinci 1805, kdy slavný vojevůdce Napoleon strávil na zdejším zámku 4 noci. Moravská metropole Brno je druhým největším městem České republiky. Chrám sv. Petra a Pavla na Petrově, hrad Špilberk, který dříve sloužil jako vězení, stará radnice s dvěma symboly města - tzv. Brněnským drakem a dřevěným kolem, vila Tugendhat a kostel sv. Jakuba v srdci města jsou jen některé z pamětihodností Brna.

Jižní Morava, aktivní dovolená

Závodní okruh Brno přiláká na ty nejlepší světové automobilové a motocyklové závody tisíce návštěvníků prakticky z celé Evropy. Chaty v Čechách Vás naprosto okouzlí. Jižní Morava je rájem všech cyklistů. Všude najdete půjčovny jízdních kol a během cyklovýletu můžete ochutnat nejlepší vína z nejznámějších vinařských oblastí. Jsou to např. Velké Pavlovice, Mikulov, Znojmo a jiné. Přehrady Vranov a Nové Mlýny nabízejí výborné podmínky pro všechny milovníky slunce, koupání, windsurfingu a dalších vodních sportů