search

Dovolená na severní Moravě

Severní Morava, úžasný region s krásnou horskou přírodou

Chaty a chalupy v České republice

Pro mnoho z nás platí, aniž bychom se na vlastní oči přesvědčily, že severní Morava je pouzem krajem dolů, hutí a továren. Omyl! Severní Morava je pozoruhodným regionem s fantastickou horskou přírodou Jeseníků a Beskyd, celou řadou krásných měst a památek (Opava, Příbor, Bruntál) a samozřejmě fascinující industriální architekturou zejména na Ostravsku a Těšínsku. Chaty v Čechách Vás naprosto okouzlí. Pokud si pronajmete chatu, chalupu nebo rekreační dům v Čechách, můžete se těšit na opravdu nevšední a mimořádně zajímavou dovolenou.

Přírodou severní Moravy

Drsnou a hrdou krajinu severní Moravy určují zejména horské masivy Hrubého a Nízkého Jeseníku s chráněnou krajinou oblastí Jeseníky, kde se vyskytuje mnoho vzácných rostlin a živočichů. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou na Moravě. Milovníkům skutečné přírody můžeme také vřele doporučit přírodní park Oderské vrchy u Ostravy, celé povodí řek Moravice a Opava anebo např. cyklostezky kolem vodních nádrží Slezská Harta a Kružberk. Půvabná příroda na severní Moravě čeká jen a jen na vás.

Kultura a památky na severní Moravě

Srdcem severní Moravy je samozřejmě město Ostrava a okolí, a i když bylo značně poznamenáno těžkým průmyslem, tak se dnes naopak může chlubit prvotřídními technickými památkami (důl Michal, hornické muzeum v dolu Anselm, dolní oblast Vítkovic) a moderní architekturou (Nová radnice, Katedrála Božského Spasitele nebo např. Vila Hanse Ulricha). Zarezervujte si ubytování v Čechách. Ale na severní Moravě se nachází také nádherné zámky (Kravaře, Raduň) a romantické hrady (Sovinec, Hradec nad Moravicí).

Aktivní dovolená na severní Moravě

Severní Morava, to je také spousta sportovních příležitostí a aktivit. Atletickým závodem té nejvyšší světové kvality je mítink Zlatá Tretra. Milovníci koupání a vodních sportů si na severní Moravě rovněž přijdou na své. Stačí zmínit oblíbené přehrady Těrlicko, Žermanice a Slezská Harta nebo rybník Přerovec a Stříbrné jezero. Během dovolené na Moravě se rozhodně nebudete nudit.

  • Za návštěvu určitě stojí také severomoravské lázně Jeseník, Karlova Studánka, Velké Losiny nebo Klimkovice!