Zajímavá místa a tipy na výlety v Čechách

Severní Morava je jedním z nejzajímavějších regionů České republiky, který nabízí vedle pozoruhodných technických památek a průmyslových areálů také překrásnou horskou přírodu, půvabné památky a spoustu zajímavých kulturních i sportovních akcí. Jako kvalitní ubytování pro dovolenou v Čechách si můžete pronajmout naše chaty, chalupy, rekreační domy a apartmány. A proč si během dovolené konečně nezajít např. do divadla, do kina nebo na koncert či výstavu!

Severní Morava, ubytování a pobyt v České republice

Nejhlubší propastí v České republice je Hranická propast nedaleko města Hranice. V současné době je dle měření 329,5 m hluboká, speleologický průzkum ovšem stále pokračuje. Během dovolené v Čechách se rozhodně nebudete nudit.

Nejvyšší horou pohoří Jeseníky je Praděd s nadmořskou výškou 1.491 metrů. Televizní vysílač na vrcholu je 162 m vysoký a představuje tak vlastně nejvyšší bod celé České republiky. Praděd je i nejchladnějším místem České republiky - průměrná roční teplota je pouze 0,9 °C!

V lázních Velké Losiny se léčí nemoci pohybového a dýchacího ústrojí, ale zdejší termální koupaliště je otevřeno pro veřejnost! Zdejší papírny jsou nejstaršími nepřetržitě provozovanými papírnami ve Střední Evropě (od roku 1596 ) a usilují o zápis UNESCO.

Severní Morava, památky a pamětihodnosti

Průmyslové centrum Ostrava vzniklo chaotickým srůstáním 34 původně samostatných obcí. Vzhledem k rychlému rozvoji města má Ostrava jen málo starých pamětihodností, ale průmyslová architektura již dnes načítá nad 20 chráněných technických staveb a památek (např. dva doly, kovárna… ). Dovolená v Čechách je nezapomenutelným zážitkem. Město Opava bylo důležitým správním centrem zdejšího knížectví a později i celého Slezska. Nejstarší muzeum České republiky, Slezské zemské muzeum, bylo založeno již v roce 1814!

Zámek Hradec nad Ostravicí je krásný klasicistní zámek s romantickými věžemi, cimbuřím a půvabným 60 ha parkem!

Severní Morava, aktivní dovolená

Letní i zimní rekreační areály Ramzová, Červenohorské sedlo, Malá Morávka, Karlov pod Pradědem nebo Dolní Morava se těší čím dál větší oblibě. Rodinná Zimní dovolená v Čechách je přímo nabitá skvělými zážitky.

V Ostravě se každý rok koncem května nebo začátkem června koná výborně obsazený atletický závod Zlatá tretra. Navštívit můžete samozřejmě i hokej v moderní ČEZ aréně v Ostravě-Vítkovicích nebo další sportovní podniky.

V Jeseníku byly po staletí těženy vzácné kovy, za svůj světový význam město ovšem vděčí Vincenci Priessnitzovi (1799-1851), který zde v roce 1822 založil první lázně s vodoléčbou ve světě.