search

Dovolená v Šumperku

Rekreační domy Šumperk jako základna vašich výletů

Království kopců, lesů, hub a bublajících potůčků, to je sídlo okresu Šumperk. Leží v Olomouckém kraji na říčce Desná, vlévající se dál za městem do řeky Moravy, v nadmořské výšce 330 m n. m. Má přes 26 tisíc obyvatel a jeho součástí jsou i bývalé osady Dolní Temenice a Horní Temenice. Městem prochází hlavní silnice č. 11 z Hradce Králové do Ostravy a železniční trať z Olomouce do Loučné nad Desnou. Dopřejte si náš rekreační dům v Šumperku a poznejte všechny přírodní, kulturní i historické taháky v jeho okolí. Dovolená v České republice Vám navždy utkví v paměti.

Dovolená Šumperk pod svahy Jeseníků

Rekreační domy Šumperk jako základna vašich výletů

Šumperk se nachází mezi svahy Zábřežské vrchoviny a Hanušovické vrchoviny, která tvoří podhůří Hrubého Jeseníku. Její nejvyšší horou je Jeřáb (1 003 m n. m.), dále Bouda (956 m n. m.), Kamenec (914 m n. m.), Čečel (839 m n. m.) a Rabštejn (803 m n. m.). Nádherné výhledy na ně umožňuje dřevěná rozhledna Háj, vyhlídka Brusná nad Bludovem, rozhledna Bukovka a vyhlídková plošina Kamenec na Kamenném vrchu (955 m n. m.). V rámci dovolené v Šumperku se určitě vydejte i do blízkého Zábřehu, do Králíků a především do Chráněné krajinné oblasti Jeseníky s nejvyšší moravskou horu Pradědem (1 491 m n. m.)

Horské chaty Šumperk a procházka historií

Nejstarší zmínka o městu se datuje do roku 1281, dvanáct let poté se zde usadil Dominikánský řád. Nejvíce památek najdete v Městské památkové zóně Šumperk, patří mezi ně např. původně gotický, poté barokně přestavěný farní kostel sv. Jana Křtitele, secesní kostel sv. Jana Evangelisty, pravoslavný kostel svatého Ducha, původně hřbitovní kostel sv. Barbory či klášterní kostel Zvěstování Panny Marie. Z vaší horské chaty v Šumperku můžete navštívit i Vlastivědné muzeum Šumperk, expozici čarodějnických procesů či obdivovat zbytky městských hradeb z 16. století. Příjemné chvíle oddechu nabízí park U Pekárny a zemědělský skanzen U Havlíčků s Veteran muzeem, zooparkem a dětským koutkem.