search

Dovolená ve Znojmě

Rekreační domy Znojmo nabízejí přírodu a historii v jednom

Kam se dříve podívat, když zajímavých míst je tady nepřeberné množství, to je typická otázka všech návštěvníků jihomoravského Znojma. Leží mezi Jevišovickou pahorkatinou a Dyjsko-svrateckým úvalem nedaleko hranic s Rakouskem v nadmořské výšce 290 m n. m. Toto okresní město má zhruba 34 tisíc obyvatel a patří k němu i Derflice, Kasárna, Konice, Mramotice, Načeratice, Oblekovice, Popice a Přímětice. Vede skrz něj mezistátní silnice E59 (na hraniční přechod Hatě) a železniční trať z Jihlavy do Břeclavi. Zkuste naše rekreační domy ve Znojmě a kromě okurek si vychutnejte i zdejší historické, kulturní, technické a přírodní atrakce. Zajistěte si co nejdříve své ubytování v České republice.

Dovolená Znojmo s výlety do NP Podyjí

Profil Znojma výrazně formuje řeka Dyje, vytvářející pod jeho historickým centrem hluboké údolí, přetnuté jedinečným železničním viaduktem z roku 1871. Přitéká sem ze západu, z magicky krásného kaňonu, který byl vyhlášen Národním parkem Podyjí (na rakouské straně Nationalpark Thayatal). K jeho největším tahákům patří Špalkova vyhlídka, bývalý mlýn Papírna, kamenná moře, visuté lávky přes Dyji, zřícenina hradu Nový hrádek, stará pohraniční věž Čížov či blízký větrný mlýn Lesná. A samozřejmě, že všude kolem se pěstuje víno, nezapomeňte proto během dovolené ve Znojmě zavítat do některého z hojných vinných sklípků a projít se po četných vinařských stezkách.

Vily s bazénem Znojmo a cesta ke staré rotundě

Již v 8. století se na dnešním znojemském území rozkládalo staromoravské hradiště, z 11. století pocházejí první písemné zmínky o městě a zhruba kolem roku 1092 tu vzniklo údělné přemyslovské knížectví. Bohatým dějinám Znojma odpovídá i množství zdejších památek. K těm nejvýraznějším se řadí kostel sv. Mikuláše a kaple sv. Václava na Mikulášském náměstí, tisíc let starý Znojemský hrad, kostel Nalezení sv. Kříže u bývalého dominikánského kláštera či klášter premonstrátů Louka s bazilikou sv. Václava. Nade všemi však ční, nikoliv velikostí, nýbrž významem, románská rotunda sv. Kateřiny s unikátními nástěnnými malbami z roku 1134. Ze své vily s bazénem ve Znojmě se vydejte i do Muzea Velké Moravy, do Jihomoravského muzea, do Jubilejního parku nebo na městskou plovárnu.