Základní fakta o České republice

Dovolená v České republice

Už vás nebaví cestovat za pohodlím apartmánů v zahraničí? Prohlédněte si naší nabídku apartmánů v Česku. Rozhodněte se prozkoumat unikátní přírodní a kulturní památky České republiky. Nejvíce uchvátí hlavní město Praha se svými pamětihodnostmi i zábavou. Vyspělá země je domovem 10, 5 miliónů lidí. Dělí se na 14 samosprávných a 8 územních krajů. Rozloha sátu je 78 866 kilometrů čtverečných. Vnitrozemský stát sousedí s Německem, Polskem, Slovenskem a Rakouskem. Nejvyšším bodem země je Sněžka ležící v Krkonoších. Úředním jazykem je čeština. Státní vlajku tvoří modrá, červená a bílá barva. Ve státním znaku spatříte lva. Česká republika vznikla 1. ledna 1993, měnou je koruna. Každý zná jistě nazpaměť státní hymnu, Kde domov můj?

Rekreační chaty a chalupy Česko

Prvními obyvateli země, od 3. století př. n. l. byli Keltové a v 1. století n. l. Germáni. Konec 5. století patřil Slovanům a vznikla Sámova říše. V letech 830 – 833 vnikla na dnešním území České republiky, Maďarska, Slovenska a v západním Zakarpatsku Velkomoravská říše. Českému království vládli Přemyslovci i Habsburkové. Po prodělání dvou ničivých válek a područí vlád se stala země díky Václavu Havlovi svobodným státem. Česká republika je součástí OSN, NATO, Mezinárodního měnového fondu, Rady Evropy, Světové banky i Visegrádské skupiny. Dovolená v tomto pěkném státě slibuje ohromnou turistickou atraktivitu díky horám, jako jsou Krkonoše, Šumava, Beskydy, Jizerské a Orlické hory. Nejvyšším bodem je Sněžka 1603 metrů nad mořem a naopak nejnižším Labe u Hřenska s115 metry nad mořem. Při své dovolené v Čechách ji určitě navštivte.

Rekreace v apartmánech v Čechách

Země se pyšní četnými národními parky, chráněnými oblastmi i rezervacemi. Oblíbenými prázdninovými cíly jsou i Karlovy Vary, Mariánské a Františkovy lázně. Lidé směřují za historií do Českého Krumlova, Kutné Hory, na Karlštejn či do Lednicko-Valtického areálu. Turistika přeje Českému Švýcarsku, Beskydám, Šumavě a Českému ráji. Navštívit můžete mnohé hudební festivaly, od rocku po folk a lidové slavnosti. Hudební, filmová a divadelní scéna žije po všechny měsíce v roce. Dovolenou v rekreačních domech České republiky zakončíte návštěvou stylové restaurace. Vepřo, knedlo, zelo, svíčková, utopenci, sekaná pečeně anebo buchtičky s krémem nezklamou.

Česká republika v kostce

Rozloha: 78.864 m2

Počet obyvatelů: 10.300.000 ( hlavní město Praha: ca 1.3 mil. )

Svátky: leden: Nový rok, pohyblivý svátek: Velikonoční pondělí, 1. květen: svátek práce, 8. květen: státní svátek - den osvobození od fašismu, 5. červenec: státní svátek: Den slovanských věrozvěstů, 6. červenec: státní svátek: Magistr Jan Hus, 28. září – Den české státnosti, 17. listopad: Den boje studentů za svobodu a demokracii, 24. prosinec: Štědrý večer, 25. prosinec: první svátek vánoční, 26. prosinec: druhý svátek vánoční.

Otevírací doba obchodů: v pracovní dny je většina obchodů otevřena od 9 do 18 hodin, velké obchodní domy v Praze až do 20 hodin, celá řada obchodů a potravinářských obchodů je otevřena do pozdního večera či nonstop. Na rozdíl od Německa není sobotní dopoledne vhodné k nakupování, jelikož většina obchodů je zavřena. Prohlédnete si naše vily k pronájmu v česku.

Měna: Česká koruna, v pohraničních oblastech se přijímá u čerpadel pohonných hmot či na trzích i Euro. Většina obchodů akceptuje běžné platební karty.

Jazyk: čeština

Elektřina/voda: Starší přístroje s teplovodními ohřívači jsou v provozu v noci díky levnějšími nočními proudu. Doporučujeme ekonomický přístup. Obzvláště v horkých letních měsících či v době nízkých srážek může v některých oblastech dojít k omezení zásobování vodou i elektřinou. V takových případech byste se měli spojit s majitelem domu či místním zastoupením kanceláře NOVASOL, aby mohla být sjednána náprava. Voda ne vždy odpovídá německé kvalitě pitné vody. Občas vykazuje voda neškodné zabarvení zemí či jistou zvláštní chuť. Poplatky za elektřinu se mohou lišit dokonce i v případě sousedních domů. Nepočítejte s výhodnějšími poplatky za elektřinu než v Německu. V případě pochybnosti se obraťte na kancelář NOVASOL Praha.

Podnebí: Umírněné podnebí se čtyřmi ročními obdobími. V zimě je počasí proměnlivé, v létě teplé. Průměrná denní teplota v lednu je -2C, v červenci kolem 20C.,