search

Ubytování v Chorvatsku

Ubytování v Chorvatsku podle vašich představ!

Často přemýšlíte nad tím, kam vyrazit za odpočinkem po Evropě? Rádi byste spatřili klenoty zapsané na seznam dědictví UNESCO, užívali si koupání v moři, provozovali sportovní aktivity a tančili na diskotékách? Vyrazte na dovolenou, kde na vás bude čekat čisté průzračné moře, dlouhé písečné pláže, bujarý noční život i perfektní ubytování v Chorvatsku

S NOVASOL máte jistotu, že vaše relaxace u Jadranského moře dopadne na výbornou. Pokud prahnete po romantických procházkách po pláži, potápění, windsurfingu, koupání a stavění hradů z písku, jste na správném místě. Prázdninové domy a apartmány se nacházejí v bezprostřední blízkosti největších dominant a zábavy, mnohé z nich také mají vlastní bazén, vířivku, saunu a prostornou terasu s úžasným výhledem na Chorvatské moře.

Rekreační domy v Chorvatsku

Dovolená v Chorvatsku je zárukou spokojenosti

Chorvatsko najdete na rozmezí střední a jižní Evropy. Dřívější stát bývalé Jugoslávie sousedí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou i Černou Horou. Hlavní město Záhřeb se pyšní středověkými klenoty architektury a leží na úpatí hory Medvedica, severním směrem od řeky Sávy, k prozkoumání hlavního města doporučujeme apartmány Záhřeb. Turisté z celého světa se do Chorvatska pořád vracejí díky unikátním podmínkám pro letní radovánky, významné pamětihodnosti a divy přírody. Vyrazte na dlouhé písečné pláže v Chorvatsku, kde si užijete nejen koupání v Jadranském moři, ale i sportovních aktivit ve vodě i na suchu. Objevte skvosty architektury, Diokleciánův palác ve Splitu, staré město Dubrovníku či Trogiru, katedrálu v Šibeniku a podlehněte přírodním památkám, jako jsou Plitvická jezera s vodopády, Brijunské ostrovy, národní park Paklenica anebo jeskyně Baredine. Koupání na písečných a oblázkových plážích vás nenechá chladnými.

Tipy na výlety pro aktivní turisty

Pokud si myslíte, že vám dovolená v Dalmácii nabízí jen lenošení u Jaderského moře, vodní radosti a noční život, jste na omylu. Milovníci přírody si přijdou na své v Národním parku Kornati, kde se snoubí čistota přírody drobných ostrůvků, ostrovů a útesů mezi Dugi otok a Žirje. Velkou atrakcí jsou Plitvická jezera, která uchvátí oko i toho nejzkušenějšího výletníka. Tato dechberoucí jezera byla zapsána roku 1949 na seznam světového dědictví UNESCO. Přeci nebudete pořád jen na sluncem zalitých plážích! Vrhněte se za poznáním přírodním drahokamů a začněte od těch nejpřitažlivějších. Nemůžete propásnout takovou příležitost podívat se do národního parku Velika Paklenica, který je nedílnou součástí pohoří Velebit. Jen si představte ten úžas, jak se proplétáte kaňonem dlouhým 10 kilometrů, který skrývá veškeré rozmary fauny i flory. Samotné pohoří Velebit je rájem horské turistiky, adrenalinových sportů a svobody.

Dovolená v Chorvatsku

Istrie, přírodní klenot Chorvatska

Zamiřte na dovolenou na Istrii a obdivujte nádherné oblasti přírody a kulturního dědictví. Ať už se vydáte do vnitrozemní anebo do přímořských lokalit, vždy budete nadmíru spokojeni. Istrie, poloostrov severozápadního chorvatského pobřeží skrývá Poreč, Novigrad, Rovinj, Vrsar, Fažanu i Umag. Kvarnerský záliv zahrnuje ostrovy Krk, Cres, Pag a Rab. V Severní Dalmácii, přímořské oblasti mezi Zadarem a Šibenikem, si přijdou na své všechny věkové hranice výletníků. Střední Dalmácie, to je populární Split a Makarská riviéra. V Jižní Dalmácii si užijete pobřeží kolem Dubrovníku. Ve vnitrozemí poznáte Záhřeb a Slavonii. Prázdninové domy na Istrii jsou posety v atraktivních přímořských zónách, poblíž přírodních šperků i kulturního dědictví země.

Dovolená v Chorvatsku

Dovolená se psem v Chorvatsku

Rádi byste strávili zasloužený odpočinek v prázdninovém domě na dovolené v Chorvatsku i se svým zvířecím mazlíčkem? Žádný problém, přímo ve vyhledávání v nastavení počtu osob můžete také zadat počet zvířat, které s vámi na dovolenou pojedou. V Chorvatsku najdete dokonce i místa, kde jsou pláže přímo určené pro psy, takže si můžete užívat zábavu ve vodě i paprsky slunce společně a nikdo kolem na vás nebude naštvaný, když se kolem něj proběhne váš miláček, nebo se bude hrát v písku. Sledujte PET Friendly označení a cíťte se na dovolené s mazlíčkem jako doma. Cestování se psem nikdy nebylo tak přístupné, jako je nyní, rádi bychom však upozornili na to, ať se dostatečně s pědstihnem informujete jak na internetu tak u svého veterináře na to, co je potřeba k tomu, aby váš mazlíček mohl opustit hranice naší republiky.

Vyberte si ubytování, které stojí za to!

Zajistěte si bydlení, kterému dominuje panoramatický výhledem na západ slunce z terasy či balkónu anebo vilu u moře se zahradním nábytkem. Určitě se vám zalíbí lenošení na kvalitním zahradním nábytku ze dřeva, hliníku, proutí či plastu doplněném měkoučkými podsedáky. K dispozici najdete také slunečník a zahradní gril, který prostě k příjemné rodinné idylce patří. Pokud ještě přesně nevíte, v jakém termínu na dovolenou vyrazíte a hledáte cenově nejvýhodnější variantu upoutá vás nabídka Lastminute. K tomu se dostanete po kliknutí v nabídce všechny filtry a následném zaškrtnutí Lastminute. Dopřejte si kouzlu vil s bazénem v Chorvatsku, kde se vám nikdy nestane, že by pro vás nezbylo lehátko, nebo že by byl bazén narvaný k prasknutí. Užijte si chvíle po svém a oddejte se bezstarostnému užívání, bez toho aniž byste museli balit plážové tašky a vystavovat se na přeplněné pláži.

Vytěžte z dovolené v Chorvatsku maximum

S rezervací od NOVASOL na vás navíc čekají slevy a výhody v Chorvatsku na vstupy a jiné atrakce. Možná by se vám zalíbila okružní jízda kolem istrijského přístavního města Pula, kde spatříte amfiteátr, Vítězný oblouk rodiny Sergiů i Herkulovu bránu. Podél pobřeží vás čekají nezaměnitelné chvíle pohody. Zamluvte si ubytování a získejte 10% slevu na tento jedinečný výlet. Mimo jiné získáte také 10% slevu do potápěčského centra v Medulinu. Právě zde se konají potápěčské kurzy s programy PADI a CMAS, které ocení jak znalci potápění tak i začátečníci.

Je libo návštěva stylové restaurace nabízející istrijskou kuchyni? S rezervací pronájmu v Rovinj máte 10% slevu jistou. Čekají na vás i další bonusy, výlet lodí s M/B Rižana s 15% slevou anebo návštěva vinného sklípku s 10% slevou.

Objevte památky a užijte si vodní radovánky

Hvězdou mezi všemi městy, které spatříte na své chorvatské dovolené je Dubrovník. Můžete se sami přesvědčit o tom, že nabídka ubytování v Dubrovníku je rozmanitá. Perla Jadranu se tyčí na úpatí vápencového pohoří na jihu Dalmácie. Klíčový resort Severní Dalmácie, Zadar, vás uchvátí starými památkami a velkolepou atrakcí zvanou Mořské varhany. V Boriku najdete písečné pláže oceněné Modrou vlajkou, kde si děti užijí na tobogánu a dospělí v plážových barech. Nesmíme zapomenout na potápění, kryté bazény, tenisové kurty a windsurfing. Prostě rodinná idylka u Jadranského moře! Ukonejšete své sny a tajné fantazie ve městě Trogir, jehož skvosty architektury jsou zapsány na seznam dědictví UNESCO. Katedrála sv. Vavřince vás svými půvaby nadchne. Zdejší pláže v zátoce Saldun u ostrova Čiovo osvěží v parných letních dnech. Je libo zábava ve dne v noci a sluníčko, které snad nikdy nezapadá? Vyrazte do dechberoucího Splitu! Pokocháte se všudypřítomným Jadranským mořem, ale i úžasným pohořím Kozjak, lesoparkem a výhledy z kopce Marjan.

Kde se nacházejí rekreační domy v Chorvatsku?

Rekreační domy NOVASOL najdete na celém území Chorvatska, především v blízkosti pobřeží Jaderského moře. V nabídce jsou rekreační domy v Dalmácii, Kvarnerském zálivu i na Istri včetně jednotlivých ostrovů.

Jaké mají rekreační domy v Chorvatsku vybavení?

Všechny chorvatské rekreační objekty NOVASOL slouží k běžnému obývání, disponují proto kompletním vybavením od pohodlných lůžek v ložnici přes zařízenou kuchyň až po sociální zařízení. Interiéry, použité materiály, nábytek či přístroje se samozřejmě liší v závislosti na stáří, velikosti, typu a cenové úrovni domu. Další rozdíly se objevují ve venkovním vybavení (zahrada, garáž, bazén, dětské hřiště atd.).

Kdy rezervovat dovolenou v rekreačním domě v Chorvatsku?

Záleží na tom, ve kterém ročním období se do Chorvatska, které patří k nejvyhledávanějším destinacím, chystáte. Největší zájem je o pobyty v průběhu letních prázdnin – pokud chcete mít největší výběr rekreačních objektů, neváhejte a objednávejte již na podzim předcházejícího roku.

Jak probíhá předání rekreačního domu v Chorvatsku k užívání?

Ubytovací doklad uvádí, kdy se lze do rekreačního objektu v Chorvatsku nastěhovat a kdy ho opustit. Není-li uvedeno jinak, je doba příjezdu od 16 do 20, odjezdu do 10 hodin. Klíč od objektu předává majitel (pověřená osoba) proti originálu ubytovacího dokladu. Při zpoždění musíte včas kontaktovat majitele, který může požadovat extra poplatek. Přijedete-li dříve, klíč dostanete až v dohodnutou dobu příjezdu. Někdy je nutné kvůli registraci předložit průkaz totožnosti (cestovní pas).