Objevte atrakce v Chorvatsku

Snad nikdo nemůže pochybovat o tom, že patří dovolená v Dalmácii k absolutním hitům. Republika Hrvatska je omývána vlnami Jaderského moře, které je pověstné svými teplými proudy a azurovou barvou vody. Kdo by odolal nekonečně dlouhým písečným plážím, rozmanitému pobřeží, bujarému nočnímu životu, sportovním aktivitám, dechberoucím přírodním památkám a drahokamům architektury dob dávno minulých. Prázdninové domy Chorvatska od NOVASOL jsou umístěny v bezprostřední blízkosti nádherných letovisek, které splňují potřeby nejnáročnějšího turisty. Tento překrásný stát jižní Evropy je oblíbený díky vodním sportům, jako jsou windsurfing, jachting, potápění, rybaření a jízda na vodních lyžích. Za zmínku stojí horolezectví, cykloturistika, jízda na koni, pěší turistika a adrenalinové sporty. Žádný výletník by neměl opomenout návštěvu historických měst se starodávnými pamětihodnostmi.

Dovolená v Chorvatsku předčí vaše představy

Chorvatsko je od roku 1992 rozčleněno na 21 žup, které se dále dělí na opčiny srovnatelné s českými obcemi. Nejpopulárnější jsou přímořské resorty, ale svou oblibu mají i vnitrozemské oblasti. Chorvatské pobřeží měří na 5 835 kilometrů, klíčová část je tvořena ostrovy a ostrůvky. Atraktivní destinací je Jižní Dalmácie s městem Dubrovník a ostrovy Korčula či Mljet. Severní Dalmácie uhrane obrovskými pohořími Velebit i Dinara, národním parkem Kornati, nádhernými plážemi kolem Šibeniku a Zadaru. Střední Dalmácie je pověstná městy Split a Trogir, ostrovy Hvar, Brač, Vis anebo Čiovo. V Istrii neodoláte šarmu Medulinu, Puly, Banjole a Novigradu. Kvarnerská zátoka zahrnuje lyžařskou lokalitu Gorski Kotar, město Senj i ostrovy Rab, Krk, Pag a Cres. Dovolená v Chorvatsku oslní svými památkami i perlami přírody.

Příjemné ceny apartmánů Chorvatska

Plánujete dovolenou ve Splitu? Podívejte se na pestrou nabídku rekreačních domů od NOVASOL! Možná by se vám líbil apartmán u moře se zahradním nábytek, vířivou vanou a saunou. Milovníci domácích mazlíčků ocení dovolenou se psem. Pokud se bez svého psa neobejdete ani minutu, sledujte označení zelené barvy PET a PET FRIENDLY. V takovýchto prázdninových pronájmech si budete užívat společně nezapomenutelné chvíle bez jakýchkoliv komplikací.

Ochutnejte komfort letních domů díky soukromému ubytování v Chorvatsku

Proč na dovolenou do Chorvatska? Určitě za koupáním a vodními sporty. Krásné pláže pokryté jemným pískem najdete na ostrově Vis v zátoce Stinava. Věhlasná pláž s oblázky Punta Rata v Brele vám vyrazí dech. Milovníci windsurfingu si oblíbí Zlatni Rat na Brači. Rajska plaža na Rabu, Duče u Omiše anebo Bačvice u Splitu je jako stvořená pro rodiny s malými dětmi. Na oblázkové pláži Zrče na Pagu se pobaví mladí lidé a turisté prahnoucí po aktivní turistice. Jadran je královstvím vodních sportů, windsurfingu, jachtingu, potápění i rybaření. V Chorvatsku si vyzkoušíte golf, tenis, bowling, bungge-jumping, paintball i canyoning. V horských oblastech spatříte spanilou přírodu, vodopády, divoké řeky. Právě zde je možné věnovat se cykloturistice, horolezectví a pěší turistice. Výlety lodí, návštěva vinných sklípků a pochoutky delikatesních jídel zpestří každičký den dovolené v Chorvatsku.

V chalupách Chorvatska se nudit nebudete!

Není možné opomenout poznání historických drahokamů země, vždyť oplývá památkami zapsanými na seznam světového kulturního dědictví. Staré město Dubrovníku, Diokleciánův palác ve Splitu, soustava Plitvických jezer, komplex Eufraziovy baziliky v Poreči, prastaré městečko Trogir, katedrála v Šibeniku i Starigradské polje, mají své kouzlo. Za návštěvu stojí Dubrovnické letní hry, Osorské hudební večery, výstava obrazů v Rovinji, Splitské léto či Rábské rytířské hry. Vaše kroky povedou do věhlasných muzeí Puly, Rijeky, Splitu, Dubrovníku a Zadaru. V dubnu se koná Kornati Cup, plavba plachetnic přes souostroví a národní park Kornati, v květnu se vydejte na soutěž Big Wall Speed Climbing, v červenci a srpnu pozorujte zdatné surfaře na Surfing Freestyle. Na dovolené ve Splitu okusíte chuť nočního života, a to na diskotékách, tanečních večerech a v barech.

Kouzelná dovolená v Chorvatsku od NOVASOL

Komfortní rekreační domy Chorvatska se nacházejí u vzácných divů architektury různých epoch. Nesmíte minout Amfiteátr v Pule, cennou antickou pamětihodnost, která kdysi sloužila jako aréna pro gladiátory. Katedrála sv. Jakuba v Šibeniku patří k největším církevním perlám Evropy. V Dubrovníku spatříte unikátní opevnění starého města. Při procházkách kolem významných diamantů historie na každém kroku pocítíte nepopsatelnou magii a romantiku. Co by to bylo za dovolenou v Chorvatsku s prázdným žaludkem? Dopřejte si plody moře upravené na mnoho způsobů, dalmatský a istrijský pršut, ovčí sýr z Pagu, zairské klobásy češnjovke, slavonský kulen a tvaroh s kyselou smetanou. Určitě nepohrdnete pečenému jehněčí, makovým koláčům, kvalitnímu vínu a pálence rijeka.

Na dovolenou do Chorvatska za koupáním

Co se vám vybaví jako první o dovolené v Chorvatsku? Pláže jako vystřižené z pohádky. Určitě vás zaujme resort Baška s písečným kobercem na ostrově Krk, Rajska plaža v Loparu na Rabu, písečná pláž Planjka a Čista plaža na Pagu, nádherné letovisko v Biogradu na Moru v Severní Dalmácii anebo krásy Omišské riviéry i poloostrova Pelješac. Pískooblázkové pláže najdete na ostrově Pag, Murter a na Makarské riviéře. Při skalnatém pobřeží si užijete soukromí, a to na ostrově Pag v Potočnici anebo na pláži Jadra. Chorvatsko se pyšní excelentními divy přírody. Určitě vás uchvátí jeskyně s krasovými útvary, propastmi, jezery v závrtech a skalními mosty. Skvělými tipy na výlety jsou Plitvická jezera, soustava jezer s vodopády a kaskádami, Modrá jeskyně na ostrově Biševo, Velebit s kaňonem Mala Paklenice, Dinárský kras, vodopády řeky Krky, Brijunské ostrovy i Bílé a Samarské stěny na Veliké Kapele.

Vzhůru na dovolenou do Chorvatska

Vyrazte na dovolenou do Chorvatska a těšte se z jeho unikátních skvostů. Kde jinde v Evropě se vám dostane lepších podmínek pro koupání, vodní sporty, volnočasové aktivity, noční život, poznání historických památek a tajů přírody? Jen si představte, jak si užíváte na písečných plážích Jaderského moře se svou rodinou, přáteli a psími mazlíčky. Putování po vzácných památkách z různých epoch, romantika malebných uliček metropolí, adrenalinové sporty v horách, pastva pro oči při pohledu na vodopády, skaliska i božské západy slunce a v neposlední řadě lenošení, opalování, koupání a dovádění ve vlnách Jadranu.

Slavnosti a festivaly v Chorvatsku

 • únor: karneval v Opatiji a známý karneval ve městě Rijeka
 • duben: Kornati Cup (regata plachetnic kolem souostroví a národního parku Kornati)
 • květen: Big Wall Speed Climbing (soutěž ve free climbingu na skalách v Národním parku Paklenica)
 • červen: Mezinárodní dětský festival v Šibeniku, festival lidové hudby ve Splitu, Zagreb-Festival
 • červenec/srpen: Surfing Freestyle (Chorvatské mistrovství ve surfování v Dubrovníku), letní koncerty v aréně Koloseum Pula, hudební festival „Sv. Donat“ v Zadaru, letní festival v Dubrovníku, Rapska Fjera (středověké slavnosti ve městě Rab), Klapa-Festival (A-Capella-Festival v Omisu), tanec šermířů v Korčule na ostrově Korčula, Makarské kulturní léto, kulturní léto ve Splitu
 • září/říjen: Marunada (kaštanové slavnosti v městečku Lovran), lanýžové slavnosti v celé Istrii, barokní večery ve Varaždin.

Ideální doba pro rezervaci rekreačního domu v Chorvatsku. Na dovolené na ostrově Cres by chtěl téměř každý zažít něco mimořádného, přičemž pronájem rekreačního domu nebo bytu daleko od uniformních hotelových komplexů toto doslova předurčuje. O spoustě kulturních, zábavních a sportovních akcí ani nemluvě.

Tipy na výlety v ChorvUbatsku

 • Amfiteátr v Pule: nejvzácnější antická památka ve známém istrijském městě Pula byla postavena již v 1. století našeho letopočtu a sloužila kdysi jako aréna pro souboje gladiátorů. Dnes je to koncertní a festivalová scéna světového významu.
 • Rajská pláž Lopar: ostrov Rab se pyšní nejen nádherným stejnojmenným historickým městem, ale také překrásnými písečnými plážemi, z nichž ta nejznámější Rajská pláž se nachází v městečku Lopar a měří 1.500 m.
 • Katedrála sv. Jakuba v Šibeniku: zařazená do seznamu UNESCO patří k nejvýznamnějším církevním stavbám v Evropě. Zdobí ji 72 hlav vytesaných do kamene a např. výška vnitřního dómu je 32 m.
 • Korčula: město Korčula, historické středisko stejnojmenného ostrova v jižní Dalmácii, má jedno z nejlépe zachovalých středověkých center v celém Středomoří a narodil se zde světoznámý mořeplavec Marco Polo.
 • Řeka Cetina: kolem úpatí nejvyšší hory Chorvatska Dinara (1.831 m) protéká romantická řeka Cetina spojující místa Vrliku, Sinj, Trilj a Omiš. Bohatství a dravost řeky Cetina si oblíbily v posledních letech milovníci raftingu a canoyingu. Prožijte svůj sen v apartmánech na ostrově Rab.