search

Ubytování Dalmácie

Ubytování v kouzelné Dalmácii

Prázdninová oblast Dalmácie je známá svou vynikající a rozmanitou krajinou. Najdete zde malebné městečka na krásných chorvatských poloostrovech, pobřeží s útesy a nádherně okouzlující magnóliové stromy. Subtropickou vegetaci, nemluvě o nekonečném počtu ostrovů a útesů, které jsou ideální pro odpočinek. Naše prázdninové domy a apartmány nabízí soukromé podmínky ubytování Dalmácie a díky jejich poloze budete uprostřed dění. Návštěvníci zde nejen putují po stopách dějin, stejně tak si užívají nevyčerpatelné možnosti tohoto ráje pro plavce, milovníky šnorchlování, potápění a majitele lodí. Nekonečné možnosti k provozování vodních sportů a cyklistické stezky dodávají dovolené v Dalmácii sportovní rys.

Ubytování Dalmácie

Kam na výlety z ubytování Dalmácie

Chorvatský region Dalmácie si získáva své návštěvníky díky různorodé krajině – nachází se zde skvostná a malebná přímořská města jako např. Zadar, Šibenik, Trogir, Split nebo Dubrovnik, ale také úžasné pobřeží se spoustou písečných a oblázkových pláží (zvláště oblíbené a vyhlášené jsou ty kolem městeček Makarská, Omiš nebo např. Primošten), romatických zátok i ostrých útesů. Města se svou bohatou historií často sahající zpět více než 2000 let, jsou skutečnými „lahůdkami“ a naše ubytování Dalmácie se nachází buď přímo v těchto městech anebo v jejich okolí. Řekové, Římané, karolínští králové, vládci Byzantské říše, Turci či Habsburkové – všichni zanechali jak všude v Chorvatsku tak i zde, v Dalmácii, své stopy. Zapomenout nesmíme samozřejmě na úžasné ostrovy Korčula, Havar, Brač a jiné ostrůvky, kde si rovněž můžete pronajmout prázdninový dům nebo apartmán Dalmácie a splnit si tak dětský sen a stát se alespoň na chvíli Robinsonem.

Navštivte starobylé města Dubrovník, Split a Zadar

Mezi největší a nejznámější města patří Split, Zadar a Dubrovník, které se nacházejí v blízkosti našich ubytování Dalmácie. Architektonické poklady v těchto městech stojí za návštěvu. Římané, Karolínci, Byzantini, Benátčané, Turci a Habsburci mají v této části země - stejně jako kdekoli jinde v Chorvatsku - své stopy. Přitažlivost Dalmácie však není pouze historického původu, je to ráj pro milovníky vody, šnorchování, potápění a plavce, tak proč nevyzkoušet některé z vodních sportů? Nebo upřednostňujete jízdu na horských kolech, ze kterých můžete objevit nedotknutou přírodu Dalmácie? V severní Dalmácii najdete nejvyšší horu Chorvatska, která se nazývá Dinara a má výšku přibližně 1830 metrů. Sejně tak jako nejvýznamnější trajektový přístav, který se nachází v Zadaru a je lehce prozkoumatelný. Ubytování ve Splitu bude zaručeně tím správným výchozím bodem pro vaše objevování. A navíc vám poskytne pohodlí a soukromí ať už se rozhodnete pro prázdninový dům nebo apartmán.

Objevte apartmány a prázdninové domy Dalmácie

Ani milovnící horské turistiky, raftingu nebo volného lezení se v Dalmácii určitě nebudou nudit, protože prakticky jen kousek od každého pobřeží se zvedají hory a pohoří (Dinara, Biokovo, Mosor, Svilaja a další). A rozhodně si nenechte ujít místní speciality, koneckonců báječná vína, sýry a pršut můžete každý den ochutnávat v pohodlí na své dovolené v Chorvatsku! Zdravé pochoutky v Dalmácii: krátká doba vaření, grilované a dušené pokrmy, ryba, olivový olej, zelenina a divoce rostoucí byliny jsou důvodem, proč je kuchyň Dalmácie obzvlášť zdravá. Studené předkrmy jako typická šunka pršut vyuzená a následně sušená ve větru stejně jako tvrdý sýr z ovčího mléka se těší velké oblibě. K tomu se podává vinný střik z bílého vína či proslulá pálenka z bylin Travarica.

Ubytování Dalmácie