search

Ubytování v Dalmácii

Ubytování v kouzelné Dalmácii

Návštěvníci nejen putují po stopách dějin, stejně tak si užívají nevyčerpatelné možnosti tohoto ráje pro plavce, milovníky šnorchlování, potápění a majitele lodí. Nekonečné možnosti k provozování vodních sportů a cyklistické stezky dodávají dovolené v Dalmácii sportovní rys.

Dovolená v Dalmácii

Užijte si dovolenou v Dalmácii

Chorvatský region Dalmácie si získá návštěvníky díky své různorodé krajině – nachází se zde skvostná a malebná přímořská města jako např. Zadar, Šibenik, Trogir, Split nebo Dubrovnik, ale také úžasné pobřeží se spoustou písečných a oblázkových pláží (zvláště oblíbené a vyhlášené jsou ty kolem městeček Makarská, Omiš nebo např. Primošten), romatických zátok i ostrých útesů. Města se svou bohatou historií často sahající zpět více než 2000 let, jsou skutečnými „lahůdkami“ a naše ubytování v Chorvatsku se nachází buď přímo v těchto městech anebo v jejich okolí. Řekové, Římané, karolínští králové, vládci Byzantské říše, Turci či Habsburkové – všichni zanechali jak všude v Chorvatsku tak i zde, v Dalmácii, své stopy. Zapomenout nesmíme samozřejmě na úžasné ostrovy a ostrůvky (Korčula, Hvar, Brač, Šolta, Vis, Mljet a další), kde si rovněž můžete pronajmout apartmán nebo prázdninový dům v Dalmácii a splnit si tak dětský sen a stát se alespoň na chvíli Robinsonem.

Rekreační domy v Dalmácii

Apartmány a domy Dalmácie

Ani milovnící horské turistiky, raftingu nebo volného lezení se v Dalmácii určitě nebudou nudit, protože prakticky jen kousek od každého pobřeží se zvedají hory a pohoří (Dinara, Biokovo, Mosor, Svilaja a další). A rozhodně si nenechte ujít místní speciality, koneckonců báječná vína, sýry a pršut můžete každý den ochutnávat v pohodlí pronajatého apartmánu v Chorvatsku nebo také domu NOVASOL! Zdravé pochoutky v Dalmácii: krátká doba vaření, grilované a dušené pokrmy, ryba, olivový olej, zelenina a divoce rostoucí byliny jsou důvodem, proč je kuchyň Dalmácie obzvlášť zdravá. Studené předkrmy jako typická šunka pršut vyuzená a následně sušená ve větru stejně jako tvrdý sýr z ovčího mléka se těší velké oblibě. K tomu se podává vinný střik z bílého vína či proslulá pálenka z bylin Travarica.

Rekreační domy v Dalmácii